Wiki Shqip 2023: Faqja kryesore
SQWiki Tiếng ViệtWiki English

Romeo Veshaj

Shqip editions of Wiki, an online encyclopedia

Romeo Veshaj lindi më 1 Shtator 1995.Karrierën e tij e filloi që nga mosha 17 vjecare në "Portokalli".

Romeo mori pjesë në "Al Pazar" në vitin 2014.Sukseset e tij u rritën ne 2015 ku iu bashkua edhe i vëllai Donald Veshaj

Nofka e Romeos në "Al Pazar" ishte "Montana".Romeo arriti shumë sukses dhe famë brenda këtyre viteve.Në 2019

Romeo bashkë me Donald Veshaj dhe prezantuesen Bora Zemani filluan emisionin e tyre "3shat".Romeo së bashku me Donald Veshaj tani janë moderator të emisionit "Binjaket"

Më datë 17 Qershor 2021, Binjakët (Romeo & Donald) publikojnë videoklipin "Margarita".

#Wikipedia® is a registered trademark of the Wikimedia Foundation, Inc. Wiki (Study in China) is an independent company and has no affiliation with Wikimedia Foundation.
This article uses material from the Wikipedia article Romeo Veshaj, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors). Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. Images, videos and audio are available under their respective licenses.