Wiki Shqip

Liqeni i Horës së Arbëreshëve (Lago di Piana degli Albanesi) i njohur në gjuhën popullore edhe si Lagu i Honit është pellgu artificial më i vjetër dhe më i madhi në Siçili, por edhe më i larti, me 610 m mbi nivelin e detit.

Mirë se vini në Wikipedia,
enciklopedia e lirë që çdokush mund ta redaktojë.
artikuj në shqip
Faqja Kryesore

ARTIKULLI I JAVËS

Faqja Kryesore

KOMUNITETI

Faqja Kryesore If you have any problem and don't understand Albanian, please ask for assistance here.
Faqja Kryesore

ARTIKUJ TË RINJ

Faqja Kryesore Për të shkruar një artikull të ri mund të përdorni Ndihmësin e Artikujve.
Faqja Kryesore

ARRITJE

  • Po ky boti ore... - Qwerfjkl (bot) është një robot i ri që lajmëron përdoruesit për redaktimet problematike me referimet.
  • Gjithmonë para! shqip kalon 95 000 artikuj!
  • Sa bukur dukesh! - Faqet më të rëndësishme të Wikipedia-s shqip vijnë me një pamje të re e veprimtari të shtuar. Shiko faqen kryesore e Kuvendin.
  • Gëzuar! shqip mbush 20 vjeç!
  • Urra! shqip kalon 90 000 artikuj!

Statistika për Wikipedia-n shqip

Statistika


Lexojeni në një gjuhë tjetër

🔥 Trending searches on Wiki Shqip:

ShkencaLeukocitMushkaDashuriaYlberiShtetet anëtare të Bashkimit EvropianNarcisizmiGjeniMbeturinatKundrinori-kryefjala-kallëzuesiSpartak NgjelaKulturaMerkuri (planet)Vitamina CKostandini i MadhErnest KoliqiKromozomiWilliam ShakespeareLista e aktorëve të teatrit shqiptarFC BarcelonaGlobalizimiMitozaEmrat e bukur të AllahutRënia e komunizmit në ShqipëriProblem globalHistoria e DurrësitLufta e FtohtëLigji i ArkimeditRryma elektrikeLista e elementeve kimikëAutizmiNepotizmiPasaporta e ShqipërisëLista e personaliteteve shqiptareUjiAlbin KurtiTrëndafiliLulekuqjaAntibiotiku24 PrillAbdyl FrashëriGjeometriaMadhësitë fizikeKonferenca e Londrës (1912–1913)Aleksandër Stavre DrenovaHamletiIliriaShkodraNeurologjiaArabia SauditeFjodor DostojevskiInfeksioni seksualisht i transmetueshëmBakriKitaraÇarls DarvinFizikaMiguel de CervantesLigjet e NjutonitQarku i VlorësDante AligieriMid'hat FrashëriInsulinaTelefoniHistoria e kompjuteritGreqiaTulipaniKanceri në mushkëriLëkuraMarko BoçariLogopediaArbëria në MesjetëShiu acidikLista e kafshëve të egraMjedisi natyrorHarry Potter dhe Guri Filozofal (libri)Dermatiti atopikVitamina DShtetet anëtare të NATO-s🡆 More