Wiki Shqip 2023: Faqja kryesore
SQWiki Tiếng ViệtWiki English

Rezultatet e kërkimit

From Wikipedia, the free encyclopedia

Faqja me titullin Komiteti+Olimpik+Ndërkombëtar nuk ekziston. Kontrollo rezultatet e kërkimit më poshtë për të parë nëse tema trajtohet nën një titull tjetër.

Nëse dëshironi të krijoni një artikull të ri, mund të përdorni Ndihmësin e Artikujve.

 • Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, shkurt KOK, (frëngjisht: Comité International olympique, CIO) është një organizatë sportive joqeveritare me seli në Lozanë...
 • Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH) është krijuar në vitin 1958 dhe është njohur nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) në vitin 1959. Inicialet...
 • është i organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK), themeluar në vitin 1992 dhe është njohur nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar më 9 dhjetor të vitit...
 • gjashtë atletët që Komiteti Olimpik i Kosovës kishte propozuar për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Verore, por Komiteti Olimpik Ndërkombëtar nuk u dha leje...
 • peshëngritje dhe boks. Komiteti Kombëtar Olimpik i Armenisë është krijuar në vitin 1990 dhe është njohur nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar në 1993....
 • Ndërkombëtare e Notit) është Federata Ndërkombëtare e njohur nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar për administrimin e kampionateve ndërkombëtare në sportet ujore:...
 • Komiteti Olimpik i Kosovës (shqip: Komiteti Olimpik i Kosovës) është Komitet Olimpik Kombëtar përfaqësues i Kosovës. Zyrtarisht  eshte themeluar në vitin...
 • individuale not në pishinë, por Komiteti Olimpik Ndërkombëtar njeh vetëm 32 prej tyre.Organi qeverisës ndërkombëtar për notim konkurrues është Federatës...
 • Lojërat Olimpike Verore të vitit 2020, qeveria japoneze dhe Komiteti Olimpik Ndërkombëtar negociuan shtyrjen e saj deri në vitin 2021. Japonia është vendi...
 • me Mirënjohjen nga Federata Evropiane e Peshëngritjes, nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, si dhe nga shoqata e të verbërve, jetimëve, nga shkolla “Bajram...
 • të Atletikës (IAAF), Shoqatës Evropiane të Atletikës (EAA) , Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), mes shumë të tjerëve. Ajo ka organizuar gjithashtu lojërat...
 • rugby merr shtatë çifte dhe golf, të cilat janë shtuar nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar në vitin 2009. Këto ngjarje sportive do të zhvillohet në 33...
 • Olimpik Ndërkombëtar, ashtu që u pa e drejte krijimi i një sistemi te ri votimi sipas te cilit : Më 19 qershor 1999 pas kryerjes se votimit komiteti olimpik...
 • organizuar nga Këshilli Olimpik i Azisë (KOZ) pas shpërbërjes së Federatës së Lojrave Aziatike. Lojërat njihen nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON) dhe janë...
 • |language= (Ndihmë!) Lojërat Olimpike Lojërat Olimpike Antike Komiteti Olimpik Ndërkombëtar Hill, Christopher R. (1996). Olympic Politics. Manchester University...
 • Ndërkombëtar të Lojërave Mesdhetare (CIJM). Ideja u propozua në Olimpiadën Verore të vitit 1948 nga Muhammed Taher Pasha, kryetar i Komitetit Olimpik...
 • original on 17 April 2020. Retrieved 7 August 2015. "Albania". Komiteti Olimpik Ndërkombëtar. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë...
 • miqësisë dhe solidaritetit ndërmjet popujve. 2007. Urdhëri Olimpik, dhënë nga Komiteti Olimpik Kombëtar. Disa libra në fushën e informatikës dhe zbatimit...
 • Japoni, nga 23 korriku deri më 8 gusht 2021. Ajo po përfaqësohet nga Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK/OKK) me një delegacion prej dy personash. Pas Seancës...
 • kompletet e Kosovës janë furnizuar nga Kempa . Hendboll Sporti në Kosovë Komiteti Olimpik i Kosovës Federata e Hendbollit e Kosovës ^ "Selektori Shabani shpall...
Shikoni (20 më parë) () (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Images, videos and audio are available under their respective licenses.
This article uses material from the Wikipedia article , which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors).

🔥 Top trends keywords Shqip Wiki:

Faqja kryesoreWolfgang Amadeus MozartDita Evropiane e GjuhëveSpeciale:KërkoPirro i EpiritCarlo CollodiGjuha shqipeJusuf el-KardaviLuljeta Pula BeqiriShqipëria gjatë Luftës së Parë BotëroreSkënderbeuShqipëriaZbulimet e medha gjeografikeBashkimi EvropianWiki:WikiProjekti Studenti&Wikipedia/14 Pikat e Presidentit WillsonSistemi diellorAlfabeti shqipEposi i kreshnikëveNumri i thjeshtëLegjendaLufta e Parë BotëroreFotosintezaEvropaTokaSali BerishaBimëtHimni i FlamuritPërrallaLista e shteteveLista e shteteve të EvropësIshemiaLigjiKosovaKristofor KolombiDielliItaliaKarbohidratetProteinaEmrat e bukur të AllahutTraktati i fshehtë i LondrësShumëfishi më i vogel i përbashkëtHysamedin FerajPëremriMarko PoloTiranaPjesëtuesi më i madh i përbashkëtGjermaniaVeshjet popullore shqiptareSkeleti i njeriutNarcisiKonferenca e Paqes në ParisPipi ÇorapegjataFerdinand MagelaniEgjipti i lashtëGjeografia e ShqipërisëDemokraciaPrincipata e ArbëritKontinentetNaim FrashëriForcaLuljaKategoria:Fshatra në KosovëHamurabiJohan Volfgang GëteHelena e TrojësGreqia e lashtëPjesët përbërëse të kompjuteritRoma e lashtëMesopotamiaQelizaGegërishtjaIlirëtVasco da GamaVjeshtaShtetet e Bashkuara të AmerikësLufta e Dytë BotëroreNjësia qendrore e përpunimitMajët (popull)Siguria e të dhënave🡆 More