Wiki Shqip 2023: Faqja kryesore
SQVietnameseEnglish

Rezultatet e kërkimit

From Wikipedia, the free encyclopedia

Ekziston një faqe me titullin specifik "Futbolli".

 • [15] Një skuadër Futbolli përbëhet nga 11 lojtarë në fushën e blertë. Për herë të parë është luajtur më 19 dhjetor 1863. Futbolli për meshkuj si lojë...
 • futbollit nga të cilat evoluuan të dyja lojërat. Futbolli Kanadez, dhe në një masë më të vogël Futbolli Amerikan gjithashtu konsiderohej gjerësisht forma...
 • Futbolli për Miqësinë është një program social ndërkombëtar i përvitshëm i organizuar nga PJSC Gazprom. Qëllimi i këtij programi është të edukojë fëmijë...
 • KS Butrinti (kategoria Klube futbolli në Shqipëri)
  Butrinti, është klub futbolli nga Saranda, Shqipëri. Sporti më i suksesshëm i KS Butrinti është noti dhe pas tij vjen futbolli. KS Butrinti ka fituar...
 • Futbolli është sporti më popullor në Shqipëri, si në nivel pjesëmarrësish ashtu edhe në nivel ndjekësish të këtij sporti. Sporti udhëhiqet nga Federata...
 • Guxim Mukli dhe futbolli beratas : monografi me autor Spiro Xhavara. Botuar në Tiranë nga "EneaS", në vitin 2015. Faqet e librit 250....
 • KF Veleçiku (kategoria Klube futbolli në Shqipëri)
  Klubi Futbollistik Veleçiku Koplik, KF Veleçiku, është një klub futbolli nga Kopliku, Shqipëri. Ne sezonin 2013/2014 merr pjese ne Kategorinë e Parë te...
 • – Lojtar futbolli të FC Basel und der Schweizer Nationalmannschaft Granit Xhaka – Lojtar futbolli të FC Basel Taulant Xhaka – Lojtar futbolli të FC Basel...
 • KS Flamurtari (kategoria Klube futbolli)
  Flamurtari Football Club Vlorë është një klub shqiptar futbolli profesionist me seli në qytetin jugor të Vlorës. Stadiumi i skuadrës është Stadiumi "Flamurtari"...
 • KF Shënkolli (kategoria Klube futbolli)
  FK Shënkolli (emri i plotë Futbol Klub Shënkolli) është një klub futbolli bazuar në Shënkoll në Shqipëri. FK Shënkolli mer pjesë në Kategoria e Parë. Klubi...
 • trener futbolli boshnjak. 1960 - Viktor Lazlo,këgëtare belge 1979 - Shawn Ashmore, aktor dhe producent filmi kanadez 1973 - Dida, portier futbolli brazilian...
 • Celtic F.C. (kategoria Klube futbolli)
  Celtic F.C. është një ekip profesionist futbolli me vendodhje në qytetin e Glasgout, i cili luan në Premier Ligën Skoceze. Aktualisht, ai është i vetmi...
 • detyrua te terhiqej nga futbolli për 2 vjet u kthye ne Hollandë ne vendin e lindjes, ne moshen 29vjecare ai u terhoq nga futbolli ^ "Biography for Marco...
 • CA Osasuna (kategoria Klube futbolli në Spanjë)
  Stampa:Infobox klub futbolli Club Atlético Osasuna, shkurt Osasuna, është klub futbollistik spanjoll nga Pamplona, Navarre, i themeluar më 1920. Osasuna...
 • Superliga e Futbollit të Kosovës (kategoria Futbolli në Kosovë)
  1945 e deri më 1991. Në këtë kohë futbolli në Jugosllavi përparon në mënyrë të shpejtë e bashkë me të edhe futbolli kosovar, kur formohet edhe Federata...
 • KF Apolonia (kategoria Klube futbolli)
  1945. Në vitin 1992 skuadra ndryshoi emrin në KS Apolonia dhe më vonë futbolli u nda nga pjesa tjetër e klubit shumë sportesh nën drejtimin e presidentit...
 • A.S. Livorno Calcio (kategoria Klube futbolli)
  Associazione Sportiva Livorno Calcio është një klub futbolli në Livorno , Itali , duke luajtur në Serie B . Skuadra zhvillon ndeshjet e saj në shtëpi në...
 • KF Albpetrol (kategoria Klube futbolli në Shqipëri)
  Klubi Futbollistik Albpetrol Patos, KF Albpetrol, janë një klub futbolli nga Patosi, Shqipëri. KF Albpetrol ka arritur të fitojë një herë Kategorinë e...
 • Drini FK 2004 (kategoria Klube futbolli në Shqipëri)
  Drini FK 2004 është një klub futbolli nga Dibra që luan në Kategorinë e Tretë.. Klubi u themelua më 18 prill 2004 në Zdojan. Emri i këtij klubi e ka prejardhjen...
 • Udinese Calcio (kategoria Klube futbolli në Itali)
  Udinese Calcio është një klub futbolli italian me seli në Udine, Friuli-Venezia Giulia, dhe aktualisht luan në Serie A. E themeluar në vitin 1896, Udinese...
Shikoni (20 më parë) () (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Discover data on the topic

association football player: person who plays association football (soccer) (note: do NOT use this together with "instance of", use it as "occupation" instead)

Images, videos and audio are available under their respective licenses.
This article uses material from the Wikipedia article , which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors).

🔥 Top trends keywords Shqip Wiki:

Faqja kryesoreSali ShijakuIzraeliSpeciale:KërkoDita Evropiane e GjuhëveShqipëriaGjuha shqipeSkënderbeuAlfabeti shqipBashkimi EvropianLista e shteteve të EvropësIrlanda VerioreRusiaTiranaEmrat e bukur të AllahutKosovaGjermaniaKombëtarja shqiptare e futbollitAvni RustemiPirro i EpiritEvropaLista e shteteveLufta e Dytë BotëroreTokaShtetet e Bashkuara të AmerikësHimni i FlamuritUEFA Liga e KombeveWolfgang Amadeus MozartSistemi diellorShqipëria gjatë Luftës së Parë BotëroreRepublika e IrlandësNumri i thjeshtëNoizyZbulimet e medha gjeografikeGrida DumaZvicraWiki:WikiProjekti Studenti&Wikipedia/14 Pikat e Presidentit WillsonLista e shteteve sipas popullsisëLufta e Parë BotëroreSabri TuçiItaliaNamazi i SabahutCarlo CollodiElizabeta IITurqiaVjeshtaPenisiFotosintezaLista e vendeve sipas kodeve ndërkombëtare telefonikeEposi i kreshnikëveNarcisizmiIsmail KadareFlamuri i ShqipërisëKontinentetNënë TerezaDiabetiBimëtAngliaGreqiaJeffrey DahmerUkrainaMitrush KuteliDielliKarbohidratetLeukocitSeksi analFerdinand MagelaniAhmed KalajaPrishtinaShkabajMatilda MakoçiEdi RamaSkeleti i njeriutMbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së VeriutMësonjëtorja e KorçësGegërishtjaGjeografia e ShqipërisëNaim FrashëriIrani🡆 More