Olta Gixhari

Olta Gixhari: Aktore

Olta Gixhari është shqiptare nga Durrësi e lindur më 8 korrik 1986.Ka luajtur në Teatrin Kombëtar në Tiranë në:

Ka interpretuar gjithashtu në kinematografi me filmin Pharmakon, një prodhim i vitit 2012 dhe në filmin Amsterdam Express prodhim i vitit 2014.

This article uses material from the Wikipedia Shqip article Olta Gixhari, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors). Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
#Wikipedia® is a registered trademark of the Wikimedia Foundation, Inc. Wiki (DUHOCTRUNGQUOC.VN) is an independent company and has no affiliation with Wikimedia Foundation.

/** SHOW / HIDE SECTION**/function mfTempOpenSection(getID) {var x = document.getElementById("mf-section-"+getID); if (x.style.display === "none") { x.style.display = ""; } else { x.style.display = "none"; }}