לגביע העולם בכדורגל העפילו, נכון למונדיאל 2022, 85 נבחרות לאומיות.
יש לעדכן ערך זה. | |
מטרת ערך זה הוא להשוות בין הישגיהן של הנבחרות בטורניר. ברזיל היא הנבחרת היחידה שהופיעה בכלל 22 הטורנירים. 6 מ-85 הנבחרות ייצגו מדינות שלא קיימות עוד: יוגוסלביה, צ'כוסלובקיה, גרמניה המערבית (ממשיכתה היא נבחרת גרמניה), ברית המועצות, גרמניה המזרחית, וסרביה ומונטנגרו (ממשיכתה היא נבחרת סרביה).
בכל מונדיאל, לפחות נבחרת אחת הופיעה לראשונה בתולדותיה בטורניר, כפי שמוצג להלן:
המספרים שבסוגריים מייצגים את מספר הנבחרות שהשתתפו במפעל באותה השנה.
נבחרת | 1930 (13) | 1934 (16) | 1938 (15) | 1950 (13) | 1954 (16) | 1958 (16) | 1962 (16) | 1966 (16) | 1970 (16) | 1974 (16) | 1978 (16) | 1982 (24) | 1986 (24) | 1990 (24) | 1994 (24) | 1998 (32) | 2002 (32) | 2006 (32) | 2010 (32) | 2014 (32) | סך הכל הופעות |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
אוסטריה | × | מקום 4 | •• | × | מקום 3 | ס1 | × | • | • | • | ס2 | ס2 | • | ס1 | • | ס1 | • | • | • | • | 7 |
אוסטרליה | × | × | × | × | × | × | × | • | • | ס1 | • | • | • | • | • | • | • | ס2 | ס1 | ס1 | 4 |
אוקראינה | חלק מברית המועצות | × | • | • | רבע גמר | • | • | 1 | |||||||||||||
אורוגוואי | מקום 1 | × | × | מקום 1 | מקום 4 | • | ס1 | רבע גמר | מקום 4 | ס1 | • | • | ס2 | ס2 | • | • | ס1 | • | מקום 4 | ס2 | 12 |
איחוד האמירויות הערביות | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | • | ס1 | • | • | • | • | • | • | 1 |
איטליה | × | מקום 1 | מקום 1 | ס1 | ס1 | • | ס1 | ס1 | מקום 2 | ס1 | מקום 4 | מקום 1 | ס2 | מקום 3 | מקום 2 | רבע גמר | ס2 | מקום 1 | ס1 | ס1 | 18 |
אינדונזיה | × | × | ס1 | × | × | • | × | × | × | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | 1 |
איראן | × | × | × | × | × | × | × | × | × | • | ס1 | × | × | • | • | ס1 | • | ס1 | • | ס1 | 4 |
אירלנד | × | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | רבע גמר | ס2 | • | ס2 | • | • | • | 3 |
אלג'יריה | חלק מצרפת | × | • | • | • | ס1 | ס1 | • | • | • | • | • | ס1 | ס2 | 4 | ||||||
אל סלוודור | × | × | × | × | × | × | × | × | ס1 | • | • | ס1 | • | • | • | • | • | • | • | • | 2 |
אנגולה | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | • | • | • | • | • | ס1 | • | • | 1 |
אנגליה | × | × | × | ס1 | רבע גמר | ס1 | רבע גמר | מקום 1 | רבע גמר | • | • | ס2 | רבע גמר | מקום 4 | • | ס2 | רבע גמר | רבע גמר | ס2 | ס1 | 14 |
אקוודור | × | × | × | × | × | × | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | ס1 | ס2 | • | ס1 | 3 |
ארגנטינה | מקום 2 | ס1 | × | × | × | ס1 | ס1 | רבע גמר | • | ס2 | מקום 1 | ס2 | מקום 1 | מקום 2 | ס2 | רבע גמר | ס1 | רבע גמר | רבע גמר | מקום 2 | 16 |
ארצות הברית | חצי גמר | ס1 | × | ס1 | • | • | • | • | • | • | • | • | • | ס1 | ס2 | ס1 | רבע גמר | ס1 | ס2 | ס2 | 10 |
בולגריה | × | • | • | × | • | • | ס1 | ס1 | ס1 | ס1 | • | • | ס2 | • | מקום 4 | ס1 | • | • | • | • | 7 |
בוליביה | ס1 | × | × | ס1 | × | • | • | • | • | • | • | • | • | • | ס1 | • | • | • | • | • | 3 |
בוסניה והרצגובינה | חלק מיוגוסלביה | × | • | • | • | • | ס1 | 1 | |||||||||||||
בלגיה | ס1 | ס1 | ס1 | × | ס1 | • | • | • | ס1 | • | • | ס2 | מקום 4 | ס2 | ס2 | ס1 | ס2 | • | • | רבע גמר | 12 |
ברית המועצות | ראה רוסיה | ||||||||||||||||||||
ברזיל | ס1 | ס1 | מקום 3 | מקום 2 | רבע גמר | מקום 1 | מקום 1 | ס1 | מקום 1 | מקום 4 | מקום 3 | ס2 | רבע גמר | ס2 | מקום 1 | מקום 2 | מקום 1 | רבע גמר | רבע גמר | מקום 4 | 20 |
גאנה | × | × | × | × | × | × | • | × | • | • | • | × | • | • | • | • | • | ס2 | רבע גמר | ס1 | 3 |
ג'מייקה | × | × | × | × | × | × | × | • | • | × | • | • | × | • | • | ס1 | • | • | • | • | 1 |
גרמניה | × | מקום 3 | ס1 | × | מקום 1 | מקום 4 | רבע גמר | מקום 2 | מקום 3 | מקום 1 | ס2 | מקום 2 | מקום 2 | מקום 1 | רבע גמר | רבע גמר | מקום 2 | מקום 3 | מקום 3 | מקום 1 | 18 |
דנמרק | × | × | × | × | × | • | × | • | • | • | • | • | ס2 | • | • | רבע גמר | ס2 | • | ס1 | • | 4 |
דרום אפריקה | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | • | ס1 | ס1 | • | ס1 | • | 3 |
קוריאה הדרומית | × | × | × | × | ס1 | × | • | × | • | • | • | • | ס1 | ס1 | ס1 | ס1 | מקום 4 | ס1 | ס2 | ס1 | 9 |
האיטי | × | • | × | × | • | × | × | × | • | ס1 | • | • | • | × | • | • | • | • | • | • | 1 |
הודו | × | × | × | •• | × | × | × | × | × | • | × | × | • | × | • | • | • | • | • | • | 0 |
הודו המזרחית ההולנדית | ראה אינדונזיה | ||||||||||||||||||||
הולנד | × | ס1 | ס1 | × | × | • | • | • | • | מקום 2 | מקום 2 | • | • | ס2 | רבע גמר | מקום 4 | • | ס2 | מקום 2 | מקום 3 | 10 |
הונגריה | × | רבע גמר | מקום 2 | × | מקום 2 | ס1 | רבע גמר | רבע גמר | • | • | ס1 | ס1 | ס1 | • | • | • | • | • | • | • | 9 |
הונדורס | × | × | × | × | × | × | • | • | • | • | × | ס1 | • | • | • | • | • | • | ס1 | ס1 | 3 |
ויילס | × | × | × | • | • | רבע גמר | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | 1 |
זאיר | ראה הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו | ||||||||||||||||||||
חוף השנהב | × | × | × | × | × | × | × | × | × | • | • | × | • | • | • | • | • | ס1 | ס1 | ס1 | 3 |
טוגו | × | × | × | × | × | × | × | × | × | • | • | • | × | × | • | • | • | ס1 | • | • | 1 |
תוניסיה | × | × | × | × | × | × | • | × | • | • | ס1 | • | • | • | • | ס1 | ס1 | ס1 | • | • | 4 |
טורקיה | × | × | × | •• | ס1 | × | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | מקום 3 | • | • | • | 2 |
טרינידד וטובגו | × | × | × | × | × | × | × | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | ס1 | • | • | 1 |
יוגוסלביה | ראה סרביה | ||||||||||||||||||||
יוון | × | • | • | × | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | ס1 | • | • | • | ס1 | ס2 | 3 |
יפן | × | × | × | × | • | × | • | × | • | • | • | • | • | • | • | ס1 | ס2 | ס1 | ס2 | ס1 | 5 |
ישראל | × | • | • | • | • | • | • | • | ס1 | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | 1 |
כווית | × | × | × | × | × | × | × | × | × | • | • | ס1 | • | • | • | • | • | • | • | • | 1 |
מזרח גרמניה | חלק מגרמניה | × | × | • | • | • | • | ס2 | • | • | • | • | חלק מגרמניה | 1 | |||||||
מערב גרמניה | ראה גרמניה | ||||||||||||||||||||
מצרים | × | ס1 | × | × | • | × | × | × | × | • | • | • | • | ס1 | • | • | • | • | • | • | 2 |
מקסיקו | ס1 | • | × | ס1 | ס1 | ס1 | ס1 | ס1 | רבע גמר | • | ס1 | • | רבע גמר | × | ס2 | ס2 | ס2 | ס2 | ס2 | ס2 | 15 |
מרוקו | × | × | × | × | × | × | • | × | ס1 | • | • | • | ס2 | • | ס1 | ס1 | • | • | • | • | 4 |
נורווגיה | × | × | ס1 | × | • | • | • | • | • | • | • | • | • | • | ס1 | ס2 | • | • | • | • | 3 |
ניגריה | × | × | × | × | × | × | • | × | • | • | • | • | • | • | ס2 | ס2 | ס1 | • | ס1 | ס2 | 5 |
ניו זילנד | × | × | × | × | × | × | × | × | • | • | • | ס1 | • | • | • | • | • | • | ס1 | • | 2 |
סין | × | × | × | × | × | • | × | × | × | × | × | • | • | • | • | • | ס1 | • | • | • | 1 |
סלובניה | חלק מיוגוסלביה | × | • | ס1 | • | ס1 | • | 2 | |||||||||||||
סלובקיה | חלק מצ'כוסלובקיה | • | • | • | ס2 | • | 1 | ||||||||||||||
סנגל | × | × | × | × | × | × | × | × | × | • | • | • | • | × | • | • | רבע גמר | • | • | • | 1 |
ספרד | × | רבע גמר | × | מקום 4 | • | • | ס1 | ס1 | • | • | ס1 | ס2 | רבע גמר | ס2 | רבע גמר | ס1 | רבע גמר | ס2 | מקום 1 | ס1 | 14 |
סקוטלנד | × | × | × | •• | ס1 | ס1 | • | • | • | ס1 | ס1 | ס1 | ס1 | ס1 | • | ס1 2 | • | • | • | • | 8 |
סרביה | חצי גמר | • | • | ס1 | רבע גמר | רבע גמר | מקום 4 | • | • | ס2 | • | ס1 | • | רבע גמר | × | ס2 | • | ס1 | ס1 | • | 11 |
סרביה ומונטנגרו | ראה סרביה | ||||||||||||||||||||
עיראק | × | × | × | × | × | × | × | × | × | • | × | • | ס1 | • | • | • | • | • | • | • | 1 |
ערב הסעודית | × | × | × | × | × | × | × | × | × | × | • | • | • | • | ס2 | ס1 2 | ס1 | ס1 | • | • | 4 |
פולין | × | • | ס1 | × | × | • | • | • | • | מקום 3 | ס2 | מקום 3 | ס2 | • | • | • | ס1 2 | ס1 | • | • | 7 |
פורטוגל | × | • | • | • | • | • | • | מקום 3 | • | • | • | • | ס1 | • | • | • | ס1 | מקום 4 | ס2 | ס1 | 6 |
פרגוואי | ס1 | × | × | ס1 | • | ס1 | • | • | • | • | • | • | ס2 | • | • | ס2 | ס2 | ס1 | רבע גמר | • | 8 |
פרו | ס1 | × | × | × | × | • | • | • | רבע גמר | • | ס2 | ס1 | • | • | • | • | • | • | • | • | 4 |
צ'ילה | ס1 | × | × | ס1 | • | • | מקום 3 | ס1 | • | ס1 | • | ס1 | • | • | × | ס2 | • | • | ס2 | ס2 | 9 |
צ'כוסלובקיה | ראה צ'כיה | ||||||||||||||||||||
צ'כיה | × | מקום 2 | רבע גמר | × | ס1 | ס1 | מקום 2 | • | ס1 | • | • | ס1 | • | רבע גמר | • | • | • | ס1 | • | • | 9 |
צפון אירלנד | × | × | × | • | • | רבע גמר | • | • | • | • | • | ס2 | ס1 | • | • | • | • | • | • | • | 3 |
קוריאה הצפונית | × | × | × | × | × | × | × | רבע גמר | × | • | × | • | • | • | • | × | × | • | ס1 | • | 2 |
צרפת | ס1 | ס1 | רבע גמר | •• | ס1 | מקום 3 | • | ס1 | • | • | ס1 | מקום 4 | מקום 3 | • | • | מקום 1 | ס1 2 | מקום 2 | ס1 2 | רבע גמר | 14 |
קובה | × | • | רבע גמר | • | × | × | × | • | × | × | • | • | × | • | × | • | • | • | • | • | 1 |
קולומביה | × | × | × | × | × | • | ס1 | • | • | • | • | • | • | ס2 | ס1 | ס1 | • | • | • | רבע גמר | 5 |
הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו | × | × | × | × | × | × | × | × | × | ס1 | × | • | • | • | • | • | • | • | • | • | 1 |
קוסטה ריקה | × | × | × | × | × | • | • | • | • | • | • | • | • | ס2 | • | • | ס1 | ס1 | • | רבע גמר | 4 |
קמרון | × | × | × | × | × | × | × | × | • | • | • | ס1 | • | רבע גמר | ס1 | ס1 | ס1 | • | ס1 | ס1 | 7 |
קנדה | × | × | × | × | × | • | × | × | • | • | • | • | ס1 | • | • | • | • | • | • | • | 1 |
קרואטיה | חלק מיוגוסלביה | × | מקום 3 | ס1 | ס1 | • | ס1 | 4 | |||||||||||||
רומניה | ס1 | ס1 | ס1 | × | • | • | • | • | ס1 | • | • | • | • | ס2 | רבע גמר | ס2 | • | • | • | • | 7 |
רוסיה | × | × | × | × | × | רבע גמר | רבע גמר | מקום 4 | רבע גמר | • | • | ס2 | ס2 | ס1 | ס1 | • | ס1 | • | • | ס1 | 10 |
שוודיה | × | רבע גמר | מקום 4 | מקום 3 | • | מקום 2 | • | • | ס1 | ס2 | ס1 | • | • | ס1 | מקום 3 | • | ס2 | ס2 | • | • | 11 |
שווייץ | × | רבע גמר | רבע גמר | ס1 | רבע גמר | • | ס1 | ס1 | • | • | • | • | • | • | ס2 | • | • | ס2 | ס1 | ס2 | 10 |
בטבלה שלהלן מופיעים הישגי הנבחרות שאירחו את המונדיאל באותה השנה, ואת אלו שזכו בו במונדיאל שקדם לו:
עיינו גם בפורטל: | |||
---|---|---|---|
פורטל כדורגל |
This article uses material from the Wikipedia עברית article הנבחרות בגביע העולם בכדורגל, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply (view authors). התוכן זמין לפי תנאי CC BY-SA 4.0 אלא אם כן נאמר אחרת. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
®Wikipedia is a registered trademark of the Wiki Foundation, Inc. Wiki עברית (DUHOCTRUNGQUOC.VN) is an independent company and has no affiliation with Wiki Foundation.