Африканська секція кваліфікації Чемпіонату світу з футболу 2022 — кваліфікаційний турнір до Чемпіонату світу ФІФА 2022, який відбувся у Катарі, для національних збірних, які входять до Конфедерації африканського футболу (КАФ).
КАФ мають 5 путівок до фінального турніру.
Пропозиція об'єднати відбір до Кубку африканських націй 2021 з кваліфікацією Чемпіонату світу була відхилена після зустрічі КАФ 11 червня 2018.
КАФ повернулися до формату, який використовували під час кваліфікації Чемпіонату світу 2014.
Усі 54 члени КАФ, які є також членами ФІФА, потрапили до кваліфікації. Для визначення, які з команд починають кваліфікацію з Першого раунду, використали рейтинг ФІФА за липень 2019. Для жеребкування Другого та Третього раунду, буде використано найновіший на момент відповідного жеребкування рейтинг ФІФА.
Лівія могла бути виключена з кваліфікація, якби не заплатила борг попередньому тренеру (Хав'єр Клементе). Однак Лівія виконала вимоги після того, як ФІФА надали їм більше часу. Сьєрра-Леоне також могли бути виключені з кваліфікації через призупинення дії їх футбольної асоціації. Проте 3 червня 2019 Рада ФІФА поновили роботу асоціації.
Потрапляють до Другого раунду (Місця з 1-го по 26-е) | Змагаються у Першому раунді (Місця з 27-го по 54-е) |
---|---|
|
|
Дати матчів кваліфікації визначаються згідно з календарем міжнародних матчів ФІФА. Після перенесення фінального турніру Кубку африканських націй 2021 з червня/липня на січень/лютий, дати туру 1 та 2 Другого раунду були також перенесені. Оскільки відбір було перервано через пандемію COVID-19, розклад Другого раунду було переглянуто знову та 19 серпня 2020 КАФ повідомили нові дати: увесь Другий раунд було перенесено на 2021.
Етап | Тур | Дати міжнародних матчів ФІФА |
---|---|---|
Перший раунд | Перші матчі | 4–7 вересня 2019 |
Матчі-відповіді | 8–10 вересня 2019 | |
Другий раунд | Тур 1 | 1 — 8 вересня 2021 (спочатку заплановано на 23–31 березня та 1–9 червня 2020, потім неодноразово перенесено) |
Тур 2 | ||
Тур 3 | 6 — 12 жовтня 2021 (спочатку 22–30 березня 2021, потім неодноразово перенесено) | |
Тур 4 | ||
Тур 5 | 11-16 листопада 2021 (спочатку 30 серпня — 7 вересня 2021, потім неодноразово перенесено) | |
Тур 6 | ||
Третій раунд | Перші матчі | березень 2022 |
Матчі-відповіді |
Жеребкування Першого раунду відбулося 29 липня 2019 о 12:00 (UTC+2) у штаб-квартирі КАФ у Каїрі.
Команда 1 | Заг. | Команда 2 | 1-й матч | 2-й матч |
---|---|---|---|---|
Ефіопія | 1:1 (ч) | Лесото | 0:0 | 1:1 |
Сомалі | 2:3 | Зімбабве | 1:0 | 1:3 |
Еритрея | 1:4 | Намібія | 1:2 | 0:2 |
Бурунді | 2:2 (пен. 0:3) | Танзанія | 1:1 | 1:1 (дч) |
Джибуті | 2:1 | Есватіні | 2:1 | 0:0 |
Ботсвана | 0:1 | Малаві | 0:0 | 0:1 |
Гамбія | 1:3 | Ангола | 0:1 | 1:2 |
Ліберія | 3:2 | Сьєрра-Леоне | 3:1 | 0:1 |
Маврикій | 0:3 | Мозамбік | 0:1 | 0:2 |
Сан-Томе і Принсіпі | 1:3 | Гвінея-Бісау | 0:1 | 1:2 |
Південний Судан | 1:2 | Екваторіальна Гвінея | 1:1 | 0:1 |
Коморські Острови | 1:3 | Того | 1:1 | 0:2 |
Чад | 1:3 | Судан | 1:3 | 0:0 |
Сейшельські Острови | 0:10 | Руанда | 0:3 | 0:7 |
Жеребкування Другого раунду відбулося 21 січня 2020 о 19:00 (UTC+2) , у готелі «Nile Ritz-Carlton», Каїр.
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Алжир (A) | 6 | 4 | 2 | 0 | 25 | 4 | +21 | 14 | Проходять до Третього раунду | — | 2:2 | 6:1 | 8:0 | |
2 | Буркіна-Фасо | 6 | 3 | 3 | 0 | 12 | 4 | +8 | 12 | 1:1 | — | 1:1 | 2:0 | ||
3 | Нігер | 6 | 2 | 1 | 3 | 13 | 17 | −4 | 7 | 0:4 | 0:2 | — | 7:2 | ||
4 | Джибуті | 6 | 0 | 0 | 6 | 4 | 29 | −25 | 0 | 0:4 | 0:4 | 2:4 | — |
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Туніс (A) | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 2 | +9 | 13 | Проходять до Третього раунду | — | 3:0 | 3:1 | 3:0 | |
2 | Екваторіальна Гвінея | 6 | 3 | 2 | 1 | 6 | 5 | +1 | 11 | 1:0 | — | 2:0 | 1:0 | ||
3 | Замбія | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 9 | −1 | 7 | 0:2 | 1:1 | — | 4:0 | ||
4 | Мавританія | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 11 | −9 | 2 | 0:0 | 1:1 | 1:2 | — |
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Нігерія (A) | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 3 | +6 | 13 | Проходять до Третього раунду | — | 1:1 | 2:0 | 0:1 | |
2 | Кабо-Верде | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 6 | +2 | 11 | 1:2 | — | 1:0 | 2:1 | ||
3 | Ліберія | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 8 | −3 | 6 | 0:2 | 1:2 | — | 3:1 | ||
4 | ЦАР | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 9 | −5 | 4 | 0:2 | 1:1 | 0:1 | — |
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Камерун (A) | 6 | 5 | 0 | 1 | 12 | 3 | +9 | 15 | Проходять до Третього раунду | — | 1:0 | 3:1 | 2:0 | |
2 | Кот-д'Івуар | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 3 | +7 | 13 | 2:1 | — | 3:0 | 2:1 | ||
3 | Мозамбік | 6 | 1 | 1 | 4 | 2 | 8 | −6 | 4 | 0:1 | 0:0 | — | 1:0 | ||
4 | Малаві | 6 | 1 | 0 | 5 | 2 | 12 | −10 | 3 | 0:4 | 0:3 | 1:0 | — |
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Малі (A) | 6 | 5 | 1 | 0 | 11 | 0 | +11 | 16 | Проходять до Третього раунду | — | 1:0 | 5:0 | 1:0 | |
2 | Уганда | 6 | 2 | 3 | 1 | 3 | 2 | +1 | 9 | 0:0 | — | 1:1 | 1:0 | ||
3 | Кенія | 6 | 1 | 3 | 2 | 4 | 9 | −5 | 6 | 0:1 | 0:0 | — | 2:1 | ||
4 | Руанда | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 9 | −7 | 1 | 0:3 | 0:1 | 1:1 | — |
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Єгипет (A) | 6 | 4 | 2 | 0 | 10 | 4 | +6 | 14 | Проходять до Третього раунду | — | 2:1 | 1:0 | 1:0 | |
2 | Габон | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 8 | −1 | 7 | 1:1 | — | 1:0 | 2:0 | ||
3 | Лівія | 6 | 2 | 1 | 3 | 4 | 7 | −3 | 7 | 0:3 | 2:1 | — | 1:1 | ||
4 | Ангола | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 8 | −2 | 5 | 2:2 | 3:1 | 0:1 | — |
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Гана (A) | 6 | 4 | 1 | 1 | 7 | 3 | +4 | 13 | Проходять до Третього раунду | — | 1:0 | 1:0 | 3:1 | |
2 | ПАР | 6 | 4 | 1 | 1 | 6 | 2 | +4 | 13 | 1:0 | — | 1:0 | 1:0 | ||
3 | Ефіопія | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 7 | −3 | 5 | 1:1 | 1:3 | — | 1:0 | ||
4 | Зімбабве | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 7 | −5 | 2 | 0:1 | 0:0 | 1:1 | — |
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Сенегал (A) | 6 | 5 | 1 | 0 | 15 | 4 | +11 | 16 | Проходять до Третього раунду | — | 2:0 | 4:1 | 2:0 | |
2 | Того | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 6 | −1 | 8 | 1:1 | — | 0:1 | 1:1 | ||
3 | Намібія | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 10 | −5 | 5 | 1:3 | 0:1 | — | 1:1 | ||
4 | Республіка Конго | 6 | 0 | 3 | 3 | 5 | 10 | −5 | 3 | 1:3 | 1:2 | 1:1 | — |
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Марокко (A) | 6 | 6 | 0 | 0 | 20 | 1 | +19 | 18 | Проходять до Третього раунду | — | 5:0 | 3:0 | 2:0 | |
2 | Гвінея-Бісау | 6 | 1 | 3 | 2 | 5 | 11 | −6 | 6 | 0:3 | — | 1:1 | 0:0 | ||
3 | Гвінея | 6 | 0 | 4 | 2 | 5 | 11 | −6 | 4 | 1:4 | 0:0 | — | 2:2 | ||
4 | Судан | 6 | 0 | 3 | 3 | 5 | 12 | −7 | 3 | 0:3 | 2:4 | 1:1 | — |
Поз | Команда | І | В | Н | П | ГЗ | ГП | РГ | О | Кваліфікація | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ДР Конго (A) | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 3 | +6 | 11 | Проходять до Третього раунду | — | 2:0 | 1:1 | 2:0 | |
2 | Бенін | 6 | 3 | 1 | 2 | 5 | 4 | +1 | 10 | 1:1 | — | 0:1 | 2:0 | ||
3 | Танзанія | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 8 | −2 | 8 | 0:3 | 0:1 | — | 3:2 | ||
4 | Мадагаскар | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 9 | −5 | 4 | 1:0 | 0:1 | 1:1 | — |
У Третьому раунді 10 переможців груп Другого раунду будуть поділені на 5 пар, де зіграють вдома та на виїзді. Переможець кожної пари потрапляє до Чемпіонату світу у Катарі 2022.
Команда 1 | Заг. | Команда 2 | 1-й матч | 2-й матч |
---|---|---|---|---|
Єгипет | 1:1 (пен. 1:3) | Сенегал | 1:0 | 0:1 (дч) |
Камерун | 2:2 (ч) | Алжир | 0:1 | 2:1 (дч) |
Гана | 1:1 (ч) | Нігерія | 0:0 | 1:1 |
ДР Конго | 2:5 | Марокко | 1:1 | 1:4 |
Малі | 0:1 | Туніс | 0:1 | 0:0 |
Наступні збірні КАФ пройшли до фінального турніру.
Команда | Кваліфікація | Дата кваліфікації | Попередні участі у Чемпіонаті світу1 |
---|---|---|---|
Сенегал | Переможець Третього раунду | 29 березня 2022 | 2 (2002, 2018) |
Гана | Переможець Третього раунду | 29 березня 2022 | 3 (2006, 2010, 2014) |
Марокко | Переможець Третього раунду | 29 березня 2022 | 5 (1970, 1986, 1994, 1998, 2018) |
Туніс | Переможець Третього раунду | 29 березня 2022 | 5 (1978, 1998, 2002, 2006, 2018) |
Камерун | Переможець Третього раунду | 29 березня 2022 | 7 (1982, 1990, 1994, 1998, 2002, 2010, 2014) |
This article uses material from the Wikipedia Українська article Чемпіонат світу з футболу 2022 (кваліфікаційний раунд, КАФ), which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply (view authors). Вміст доступний на умовах CC BY-SA 4.0, якщо не вказано інше. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
®Wikipedia is a registered trademark of the Wiki Foundation, Inc. Wiki Українська (DUHOCTRUNGQUOC.VN) is an independent company and has no affiliation with Wiki Foundation.