Wiki Shqip 2023: Faqja kryesore
SQWiki Tiếng ViệtWiki English

Rezultatet e kërkimit

From Wikipedia, the free encyclopedia

Faqja me titullin 2006+në+Shqipëri nuk ekziston. Kontrollo rezultatet e kërkimit më poshtë për të parë nëse tema trajtohet nën një titull tjetër.

Nëse dëshironi të krijoni një artikull të ri, mund të përdorni Ndihmësin e Artikujve.

 • vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit 2006 Republikën e Shqipërisë. President: Alfred Moisiu Kryeministër: Sali Berisha Kuvendi...
 • Vlorë / Shqipëri - Sorkadhja dhe Derri i egër, specie zhdukje nga parku kombëtar i Llogarasë. (ATSH) Fier / Shqipëri - Kompania Albpetrol, ndërmerr...
 • votave pro. (RTK) Shkodër / Shqipëri - Festohet nga besimtarët "Dita e Ashures". (ATSH) Burim informatash Ngjarjet Shqipëri ndër muaj 2007 • Janar | Shkurt...
 • Elbasan / Shqipëri - Festohet dita e Sulltan Nevruzit teqen e Baba Xhemalit. (ATSH) Përmet / Shqipëri - Presidenti Moisiu zhvillon takime dhe vizita...
 • Durrës / Shqipëri - Zhvillohet stërvitja ushtarake "Kthetrat e Shqiponjës". Burim informatash Ngjarjet Shqipëri ndër muaj 2007 • Janar | Shkurt | Mars...
 • Presidentit Rugova, - thuhet komunikatën e Presidencës së Kosovës. Qendra për informimin e Kosovës, më 21 janar 2006 Shkodër / Shqipëri - Zhvillohen aktivitete...
 • Tiranë / Shqipëri - Besimtarët ortodoksë kremtojnë Pashkët. (ATSH) Shkodër / Shqipëri - Besimtarët katolikë bekojnë ushqimet për Festën e Pashkëve. (ATSH)...
 • (Turqi) turrin e 2-të të Kupës UEFA. (ATSH) Pogradec / Shqipëri | FUTBOLL | - KF Besëlidhja për fazën pregatitore Pogradec. (ATSH) Tiranë / Shqipëri |...
 • zhvilluara Gusht 2006 gjenden të detajuara faqet speciale të mëposhtme: Lajmet dhe ngjarjet e zhvilluara Shqipëri muajin gusht 2006 Lajmet dhe...
 • është një listë e viteve Shqipëri. 2010-ta 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2000-ta 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 1990-ta 1990...
 • Kisha katolike romake Shqipëri është pjesë e Kishës mbarë botën katolike, nën udhëheqjen shpirtërore të Papas Romë. Rreth 10-15 % e popullsisë...
 • shtator 2006 11:19:20 - Projekti "Saranda me histori", më tepër turistë ditorë sezonin e ardhshëm veror. 13:25:26 - Muaji i kulturës Shqipëri-Kosovë,...
 • Statistika të Kategorisë Superiore sezonin 2006-07. Ky ishte Kampionati i 71të i Shqipërisë. Nisi më 26 gusht, 2006 dhe përfundoi më 19 maj, 2007. Giovanni...
 • Superkupa e Shqipërisë 2006 është edicioni i 13-të i këtij evenimenti që nga themelimi 1989. Finalja u diskutua më 22 gusht, 2006 mes fituesve të Kampionatit...
 • rreth 12 km, është një nga bukuritë natyrore më mire të konservuara Shqipëri. Plazhi të shumtën e rasteve frekuentohet nga banoret vendas ose vizitoret...
 • Kolonistët italianë Shqipëri ishin italianët që pas pushtimit italian të Mbretërisë së Shqipërisë 1939, u transferuan mënyrë që të "italianizonin"...
 • versionin e vet të statistikave lidhje me shpërndarjen e përkatësive fetare Shqipëri duke parashtruar se Shqipëri ka vetëm 38% myslimanë, 16% ortodoksë...
 • së Shqipërisë sezonin 2006-07. Ky ishte edicioni i 55të i Kupës Shqipëri. Nisi 27 gusht, 2006 me Turin e Parë dhe përfundoi 16 maj, 2007 me...
 • problematikë për themelimin e biznesit Shqipëri. ^ 2012 Corruption Perceptions Index Arkivuar 19 qershor 2006 tek Wayback Machine, Transparency International...
 • Islami Shqipëri (1800–1912) i referohet periudhës që pasoi pas konvertimit Islam nga shumica e shqiptarëve shekujt 17 dhe 18. fillim të shekullit...
Shikoni (20 më parë) () (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Images, videos and audio are available under their respective licenses.
This article uses material from the Wikipedia article , which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors).

🔥 Top trends keywords Shqip Wiki:

Faqja kryesoreWolfgang Amadeus MozartDita Evropiane e GjuhëveSpeciale:KërkoPirro i EpiritCarlo CollodiGjuha shqipeJusuf el-KardaviLuljeta Pula BeqiriShqipëria gjatë Luftës së Parë BotëroreSkënderbeuShqipëriaZbulimet e medha gjeografikeBashkimi EvropianWiki:WikiProjekti Studenti&Wikipedia/14 Pikat e Presidentit WillsonSistemi diellorAlfabeti shqipEposi i kreshnikëveNumri i thjeshtëLegjendaLufta e Parë BotëroreFotosintezaEvropaTokaSali BerishaBimëtHimni i FlamuritPërrallaLista e shteteveLista e shteteve të EvropësIshemiaLigjiKosovaKristofor KolombiDielliItaliaKarbohidratetProteinaEmrat e bukur të AllahutTraktati i fshehtë i LondrësShumëfishi më i vogel i përbashkëtHysamedin FerajPëremriMarko PoloTiranaPjesëtuesi më i madh i përbashkëtGjermaniaVeshjet popullore shqiptareSkeleti i njeriutNarcisiKonferenca e Paqes në ParisPipi ÇorapegjataFerdinand MagelaniEgjipti i lashtëGjeografia e ShqipërisëDemokraciaPrincipata e ArbëritKontinentetNaim FrashëriForcaLuljaKategoria:Fshatra në KosovëHamurabiJohan Volfgang GëteHelena e TrojësGreqia e lashtëPjesët përbërëse të kompjuteritRoma e lashtëMesopotamiaQelizaGegërishtjaIlirëtVasco da GamaVjeshtaShtetet e Bashkuara të AmerikësLufta e Dytë BotëroreNjësia qendrore e përpunimitMajët (popull)Siguria e të dhënave🡆 More