Wiki Shqip 2023: Liljana Cingu
SQWiki Tiếng ViệtWiki English

Rezultatet e kërkimit

Shqip editions of Wiki, an online encyclopedia

Ekziston një faqe me titullin specifik "1994".

 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  1990 | Vitet 2000 | Vitet 2010     ◄◄ | ◄ | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | ► | ►► Udhëheqës të shteteve · Film · Kosovë...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  Formula 1 kampionati i vitit 1994 ishte Formula 1 Kampionati Botërorë i 45-ti me radhë i organizuar nga FIA i cili filloi më 27 mars dhe mbaroi më 13 nëntor...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  Për herën e 15 Kampionati Botëror i Futbollit u mbajt me 17 qershor deri 17 korrik 1994 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës....
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  filmash sipas viteve 1980ën në film | 1990ën në film | 2000tën në film 1992 në film | 1993 në film | 1994 në film | 1995 në film | 1996 në film Viti 1994...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 në muzikë | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | ► | ►► Ngjarje të tjerë | 1994 në televizion | 1994 në film | 1994 në literaturë Ndahen...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  (1992–1994) Roch Marc Christian Kaboré (1994–1996) Burundi President - Sylvie Kinigi (1993–1994) Cyprien Ntaryamira (1994) Sylvestre Ntiybantunganya (1994–1996)...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  | 1992 | 1993 | 1994 në literaturë | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | ► | ►► Ngjarje të tjera | 1994 në televizion | 1994 në film | 1994 në muzikë Kenzaburo...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  200 Lekë është kartëmonedhë e emetuar nga Banka e Shqipërisë në vitin 1994. Kartëmonedha e lëshuara...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  1000 Lekë është kartëmonedhë e emetuar nga Banka e Shqipërisë në vitin 1994. Kartëmonedha e lëshuara...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  Statistika të Kategorisë së Parë në sezonin 1994-95. Ky ishte Kampionati i 59-të i Shqipërisë. Nisi më 27 gusht, 1994 dhe përfundoi më 27 maj, 1995. Giovanni...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  Në vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit 1994 në Republikën e Shqipërisë. President: Sali Berisha Kryeministër: Aleksandër Meksi Prill...
 • Festivali Evropian i Këngës 1994 ishte konkursi i 39-të Festivalit Evropian të Këngës dhe u mbajt më 30 prill 1994 në Teatrin Point në Dublin, Irlandë...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1994-95. Ky ishte edicioni i 43të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1994 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj,...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  Ngjarje nga viti 1994 në Kosovë...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  Fituesit e Çmimit Nobel 1994 është listë në të cilën janë të radhitur fituesit e Çmimit Nobel për këtë vit në të gjitha lëmitë në të cilat dhurohet ky...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  Superkupa e Shqipërisë 1994 është edicioni i 5-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989. Finalja u diskutua më 8 janar, 1995 mes fituesve të Kampionatit...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  olimpike dimerore 1994 do të mbahen në Lillehammer. Ky do të jetë edicioni i XVII i tyre. Garat do të zhvillohen nga data 12 shkurt deri më 27 shkurt 1994....
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  Marc Christian Kaboré (1994–1996) Burundi President - Sylvestre Ntiybantunganya (1994–1996) Kryeministër - Anatole Kanyenkiko (1994–1995) Antoine Nduwayo...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  shtetet sipas shkronjës. Afrika e Jugut - President - F. W. de Klerk (1989–1994) Republika e Afrikës Qendrore President - André Kolingba (1981–1993) Ange-Félix...
 • Rezultatet e kërkimit për "1994" - Wikipedia - Study in China 2023 - Wiki Shqip
  radhitura shtetet sipas shkronjës. Afrika e Jugut - President - Nelson Mandela (1994–1999) Republika e Afrikës Qendrore President - Ange-Félix Patassé (1993–2003)...
Shikoni (20 më parë) () (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Discover data on the topic

1994 Shane: asteroid

#Wikipedia® is a registered trademark of the Wikimedia Foundation, Inc. Wiki (Study in China) is an independent company and has no affiliation with Wikimedia Foundation.
This article uses material from the Wikipedia article , which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors). Images, videos and audio are available under their respective licenses.

🔥 Top trends keywords Shqip Wiki:

Liljana Cingu28 Nëntori - Dita e FlamuritFaqja kryesoreSpeciale:KërkoFlamuri i ShqipërisëSkënderbeuKampionati Botëror i FutbollitKatariShpallja e Pavarësisë së ShqipërisëIsmail QemaliEkuadori2022 FIFA Kupa e BotësShqipëriaHimni i FlamuritFituesit e Kampionatit Botëror në FutbollIsmail KadareAlfabeti shqipKongresi i ManastiritShtetet e Bashkuara të AmerikësValbona SelimllariEmrat e bukur të AllahutKosovaAdem JashariIsa BoletiniLidhja e PrizrenitArdit Cuni2018 FIFA Kupa e BotësUellsiNamazi i SabahutFlamuri i KosovësDita e ÇlirimitVeshjet popullore shqiptareGjuha shqipeHolandaKombëtarja braziliane e futbollitCristiano RonaldoDiabetiNaim FrashëriLeukocitLista e shteteveGjermaniaNjohja ndërkombëtare e KosovësIraniShpallja e Pavarësisë së KosovësFutbolliEgjiptiNeymarTiranaShqiponja dykrenareBraziliKontinentetZvicraQelizaLufta e Dytë BotëroreLionel MessiSenegaliHipokratiAngliaBashkimi EvropianKalaja e KrujësSëmundjet e zemrësShpallja e Pavarësisë së Shqipërisë (Kuvendi)Nënë TerezaEvropaZemraPjesët përbërëse të kompjuteritAlbert AjnshtajniLista e shteteve të EvropësCikli menstrualPëremriMbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së VeriutVeprat kushtuar SkënderbeutArabia SauditeMëlçiaBrukseliNëntori i dytëHIV/AIDSPerandoria OsmaneTurqia🡆 More