Wiki Shqip 2023: Faqja kryesore
SQWiki Tiếng ViệtWiki English

Wikimedia Commons

From Wikipedia, the free encyclopedia

Wikimedia Commons ( shqipto: Wikimedia Komons ) është një projekt që ka lindur nga vetë projekti Wiki. Në fillim qëllimi i këtij projekti ishte bashkimi i materialit të formateve që kanë të bëjnë me fotografi e grafika të ndryshme, e që gjënden të shpërndara në projektin Wikipedia në gjuhë të ndryshme.

Commons-logo.svg
Webfaqjahttp://commons.wikimedia.org
Komercialjo
Gjuha(t) e gjendshmeshqip (etj)
PronariMediaWiki
Krijuar ngaMediaWiki

Ky projekt i shërben redaktorëve të enciklopedisë Wikipedia (nga të gjitha gjuhët), që të kenë të drejtë të përdorin materialin e shkarkuar në këtë projekt. Redaktorët mund të bëjnë menjëherë bartjen e materialit të tyre në këtë projekt, nga ku materiali i tyre mund të shpërndahet edhe në projektet e gjuhëve të tjera, pa pasur nevojë të shkarkohet nga redaktuesit e tjerë.Një projekt i ngjashëm është dhe Ourmedia.

Projekte të Wikimedia Foundation
Wikibooks • Wikimedia Commons • Wiktionary • Wikinews • Wiki • Wikiquote • Wikisource • Wikispecies • Meta-Wiki
Wiki mbahet nga Fondacioni Wiki, një fondacion pa përfitime i regjistruar në Florida, ShBA. Wikimedia mban edhe disa projekte të tjera Wiki:
WikiLibra WikiFjalori WikiCitate WikiBurime WikiSpeciet WikiLajme Commons Meta-Wiki

Shiko dhe këtë

Lidhje të jashtme

Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
This article uses material from the Wikipedia article Wikimedia Commons, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors).

🔥 Top trends keywords Shqip Wiki:

Faqja kryesoreWolfgang Amadeus MozartDita Evropiane e GjuhëveSpeciale:KërkoPirro i EpiritCarlo CollodiGjuha shqipeJusuf el-KardaviLuljeta Pula BeqiriShqipëria gjatë Luftës së Parë BotëroreSkënderbeuShqipëriaZbulimet e medha gjeografikeBashkimi EvropianWiki:WikiProjekti Studenti&Wikipedia/14 Pikat e Presidentit WillsonSistemi diellorAlfabeti shqipEposi i kreshnikëveNumri i thjeshtëLegjendaLufta e Parë BotëroreFotosintezaEvropaTokaSali BerishaBimëtHimni i FlamuritPërrallaLista e shteteveLista e shteteve të EvropësIshemiaLigjiKosovaKristofor KolombiDielliItaliaKarbohidratetProteinaEmrat e bukur të AllahutTraktati i fshehtë i LondrësShumëfishi më i vogel i përbashkëtHysamedin FerajPëremriMarko PoloTiranaPjesëtuesi më i madh i përbashkëtGjermaniaVeshjet popullore shqiptareSkeleti i njeriutNarcisiKonferenca e Paqes në ParisPipi ÇorapegjataFerdinand MagelaniEgjipti i lashtëGjeografia e ShqipërisëDemokraciaPrincipata e ArbëritKontinentetNaim FrashëriForcaLuljaKategoria:Fshatra në KosovëHamurabiJohan Volfgang GëteHelena e TrojësGreqia e lashtëPjesët përbërëse të kompjuteritRoma e lashtëMesopotamiaQelizaGegërishtjaIlirëtVasco da GamaVjeshtaShtetet e Bashkuara të AmerikësLufta e Dytë BotëroreNjësia qendrore e përpunimitMajët (popull)Siguria e të dhënave🡆 More