Wiki Shqip 2023: Faqja kryesore
SQWiki Tiếng ViệtWiki English

Wiki:Wikinët

From Wikipedia, the free encyclopedia

Çdokush mund të vendos Wikipedian në pëllëmbë të duarve të tyre, duke përfshirë edhe ju. Gjithçka që ju duhet të bëni është thjesht të redaktoni një artikull.

Wikinët ose redaktorët janë vulletarët të cilët shkruajnë dhe redaktojnë artikujt në Wikipedia, ndryshe nga lexuesit që thjesht lexojnë ato. Wikipedianët në shqip janë ata persona të cilët shkruajnë dhe redaktojnë artikuj në Wikipedia në gjuhën shqipe. Edhe pse ndoshta mund të mendohet se më mirë është të quhen këta persona si enciklopedistë sepse në të vërtetë Wikipedia është një enciklopedi por në të vërtetë ky term është më se i përshtatshëm sepse këta persona krijojnë një shoqëri të tërë Shoqëria Wikipedia.

Numri i redaktorëve

 
Wikinët aktivë dhe shumë aktivë deri në fund të vitit 2015.

Numri i wikipedianëve gjithnjë është në rritje e sipër, për momentin shoqëria e tërë wikipediane ka afro 2.5 milion anëtarë, kurse kjo shoqëri në gjuhën shqipe ka 144.937 kjo shifër paraqet personat e regjistruar duke mos marr parasysh ata që shkruajnë dhe redaktojnë si anonim e që kanë arritur të redaktojnë 86.393 artikuj legjitim.

  Përdorues me privilegje

Disa përdorues kanë drejta të veçanta, duke përfshirë:

Vini Re!

Vini Re: Në qoftë se do të punosh në Wiki vazhdimisht, shëno veten edhe tek Wikipedia kryesore në anglisht për t'u lidhur me shqiptarë të tjerë: këtu. Por nëse jeni anëtarë i ri dhe kërkoni nofkën tuaj atëherë shiko këtu (ka shumë konto)

Përdoruesit sipas

  Përdoruesit sipas vendit
  Përdoruesit sipas gjuhës
 • Përdoruesit sipas gjuhës, kjo listë kategorike përshin përdoruesit sipas gjuhës që flasin (shkruajnë) dhe sipas të cilës redaktojnë artikujt në wikipedinë shqip.
  Përdoruesit sipas redaktimeve
  Përdoruesit sipas faqeve të krijuara
  Të gjithë përdoruesit

Lidhje të jashtme

Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
This article uses material from the Wikipedia article Wiki:Wikipedianët, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors).

🔥 Top trends keywords Shqip Wiki:

Faqja kryesoreSpeciale:KërkoEposi i kreshnikëveAmarildo BakajEjup StatovciShqipëria gjatë Luftës së Parë Botërore3 tetorLufta e Parë BotëroreShqipëriaGjuha shqipeAlfabeti shqipWolfgang Amadeus MozartBlerim DevolliVeshjet popullore shqiptareKosovaIlir Shaqiri (balerin)SkënderbeuGjermaniaLista e vendeve sipas kodeve ndërkombëtare telefonikeLista e shteteve të EvropësBashkimi EvropianUjiEmrat e bukur të AllahutTraktati i fshehtë i LondrësRomeo VeshajUkrainaShtetet e Bashkuara të AmerikësKledi KadiuPozicioni mashkulli-sipërLegjendaGjakuLufta e Dytë BotëroreSistemi diellorDokumentet e Gjuhes ShqipePirro i EpiritMitrush KuteliInva MulaTokaNënë TerezaEvropaEgjipti i lashtëRusiaAleksandri i MadhLista e shteteveFigura stilistikeIsmail KadareAustraliaJeffrey DahmerHënaVajtimi i AjkunësFotosintezaTë drejtat e fëmijëveTiranaLeukocit2010 FIFA Kupa e BotësKoichi KudoQelizaCikli menstrualEpilepsiaMesopotamiaNamazi i SabahutHamurabiLimoniAdem JashariMarrëdhënia seksualeRoberto BakajNaim FrashëriTurqiaLista e shteteve sipas popullsisëZvicraMbretëria e DardanisëBig BangMarko PoloEnver HoxhaJohan Volfgang GëteDiabetiGjeografia e ShqipërisëKonferenca e Paqes në Paris1 tetor🡆 More