Rita Lati

Rita Lati është një aktore shqiptare, e njohur më shumë në zhanrin e komedisë.

Ajo lindi në Vlorë dhe në fillimet e saj u aktivizua në qytetin e saj, pastaj kaloi në Estradën e Tiranës.

E njohur për rolet e saj me aktorin tjetër komik Behar Mera. Bashkë kanë luajtur dhjetëra numra humori.

Filmografia

Para nga qielli (2009)

piruet (2005) 

Pesha e gruas sime (2003)

Parullat - Slogans (2001)

Pas një lajmi (2001)

Një baba tepër (2000)

Borxhliu (1998)

Dashuri ne krisma (1997)

Gjithë fajin e ka paraja (1996)

Pushime në Romë (1995)

Tags:

TiranëVlorë

🔥 Trending searches on Wiki Shqip:

Arti i RilindjesVaksinimi i fëmijëveIlir MetaF.C. Internazionale MilanoLista e shteteve të EvropësHonore de BalzakMikrovalëtAlbaniaGoogleTulipaniPërrallaLapsiNumri piLista e vullkaneve aktivë në botëVitamina DVolejbolliMitrush KuteliGegërishtjaAdem JashariZef PllumiRobotikaDhëmbët e njeriutShtetet anëtare të NATO-sGoranëtShkollat e para shqipeNamik DokleRevolucioni industrialLufta e KosovësBakriPlakatButrintiViolinaShegaShkupiDemencaPogradeciLista e shteteve sipas popullsisëHidrogjeniUEFA Liga e KampionëveRrafshi i DukagjinitDermatiti atopikPneumoniaHidrografia e ShqipërisëNatyraHendbollAvullimiNdotja e ajritTermometriBeratiKalaja e GjirokastrësLuledielliGjakuGentiAndon Zako ÇajupiQarku elektrikHigjiena personaleLumi i NerodimësDhunaAjriPrincipata e ArbëritMuzeu Kombëtar i KosovësDita Botërore e ujitDon Kishoti i MançësSistemi i frymëmarrjesOqeaniKuzhina shqiptareKurrikulaDiskriminimiYlberiSkizofreniaZambaku shqiptarLista e viteveVeshkaTeknologjia e informacionit dhe komunikimitArti parahistorik🡆 More