Wiki Shqip 2023: Faqja kryesore
SQWiki Tiếng ViệtWiki English
Cartoon Robot.svg

Përshëndetje!

Unë quhem Smallem. Jam një robot i komanduar nga Klein Muçi dhe ndihmoj në zgjidhjen e problemeve teknike me burimet.

Punët që kryej
PunaPërshkrimi
Rregullime me parametrin e gjuhësZëvendësime të vlerave të gjuhëve nëpër burime në kodet përkatëse ISO;
Rregullime të gabimeve të shpeshta në lidhje me parametrin e gjuhës
Rregullime me parametrin e datësKthim i parametrave të viteve në parametra datash kur vlera përmban më shumë se thjesht vitin;
Përkthime e përshtatje të datave nga anglishtja në shqip;
Rregullime me formatin e datave të periudhave
Përditësim i parametrave të vjetruarZëvendësime të parametrave të vjetruar me format e tyre të reja
Fshirje e shtesave të tepërtaFshirje e tekstit shtesë në vlerat për parametrat PMC, JFM, MR, editors, pages
Fshirje e zëvendësime e simboleve të padukshmeFshirje e simboleve U+0080, U+0081, U+0085, U+0093, U+0094, U+0096, U+0098, U+0099, U+009C, U+009E;
Zëvendësime të simboleve U+0009, U+000A, U+000D, U+00A0, U+200A me hapësira të thjeshta;
Zëvendësim i simbolit U+00AD me vijë të shkurtër
Fshirje e vlerave, parametrave e burimeve bosheFshirje e parametra me vlera boshe;
Fshirje e parametrave bosh (dy vija ndarëse të njëpasnjëshme ose vijë ndarëse para kllapave përmbyllëse);
Fshirje e burimeve bosh (etiketa referimesh pa përmbajtje)
Standardizim i nëntitullit të referimeveStandardizim i nëntitujve Referenca-t, Citime-t, Burime-t, Referimet, në "Referime"
Fshirje e kategorive të shtuara doraziFshirje e kategorive CS1 të shtuara jo në mënyrë automatike nga stampat
ProvëProva të ndryshme për punë të reja


Punë të tjera


Moduli Transclusion count ka nevojë për një robot që të ndihmojë në numërimin e stampave në përdorim për të funksionuar. Në mungesë të një roboti të tillë, ndihmoj unë në këtë çështje.

Artikujt e krijuar me shabllonet e Ndihmësit të Artikujve kanë nevojë për një robot për të hequr komentet e harruar nga shabllonet dhe stampën {{NIA}}. Detyra thërret dhe unë përgjigjem.

Gjithashtu operatori im shpeshherë më kërkon ta ndihmoj në punë të ndryshme në AWB dhe JWB, punë ku unë jam i gatshëm të ndihmoj.

Shumica e punëve të mia kryhet me datën 1 të çdo muaji por mund të kem dhe aktivizime spontane sipas nevojës.

Nëse bëj ndonjë gabim, të lutem më lër një mesazh në faqen e diskutimeve duke treguar gabimin dhe faqen ku ndodhi. Mirëmbajtësi im do të kujdeset t'i përgjigjet mesazhit sa më shpejt të mundet. Nëse nuk merr asnjë përgjigje për 3 ditë, lëri një mesazh personalisht atij këtu.


Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
This article uses material from the Wikipedia article Përdoruesi:Smallem, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors).

🔥 Top trends keywords Shqip Wiki:

Faqja kryesoreWolfgang Amadeus MozartIslandaSpeciale:KërkoGjuha shqipeLegjendaShqipëria gjatë Luftës së Parë BotëroreEposi i kreshnikëveQiprojaCarlo CollodiZbulimet e medha gjeografikePirro i EpiritShqipëriaBashkimi EvropianDita Evropiane e GjuhëveTokaSkënderbeuSistemi diellorLufta e Parë BotëroreAlfabeti shqipDokumentet e Gjuhes ShqipeTraktati i fshehtë i LondrësMarko PoloNarcisiPipi ÇorapegjataKosovaKarbohidratetFotosintezaBimëtNumri i thjeshtëEvropaLista e shteteve të EvropësGjeografia e IslandësPërrallaLuljaWiki:WikiProjekti Studenti&Wikipedia/14 Pikat e Presidentit WillsonKonferenca e Paqes në ParisDielliLuljeta Pula BeqiriKristofor KolombiSkeleti i njeriutKoncerti i fillimvitit i VjenësFerdinand MagelaniLigjiProteinaSiguria e të dhënaveKombëtarja shqiptare e futbollitGreqia e lashtëHamurabiGjeografia e ShqipërisëGjermaniaVirusiGegërishtjaGjeografiaRoma e lashtëHelena e TrojësTiranaQelizaHimni i FlamuritMitrush KuteliItaliaHënaIlirëtUEFA Liga e KombevePëremriDialektet e gjuhës shqipeLista e shteteveSistemi operativEgjipti i lashtëNjësia qendrore e përpunimitVeshjet popullore shqiptareNënë TerezaEmrat e bukur të AllahutDemokraciaRrotullimi i TokësJohan Volfgang GëteTë drejtat e fëmijëveHysamedin FerajJusuf el-Kardavi🡆 More