Wiki Shqip 2023: Faqja kryesore
SQVietnameseEnglish

KS Butrinti

From Wikipedia, the free encyclopedia

LogoButrinti.jpg

Të dhëna mbi klubin sportiv
Themelimi
Adresa

Telefon
Fax
Kryesia
Trajner
Anëtarë
Ngjyrat e klubit
Reparti i ekipit të futbollit
KategoriaKategoria e Dytë
Stadiumi
Drejtori repartit
Shefi stërvitjes
Veshja sportive
Fusha e saj
Fusha e huaj
Suksese sporti
Sezoni sportiv
Internet
Internet
E-Mail

Klubi Sportiv Butrinti, KS Butrinti, është klub futbolli nga Saranda, Shqipëri. Sporti më i suksesshëm i KS Butrinti është noti dhe pas tij vjen futbolli.

Sukseset

KS Butrinti ka fituar 2 herë Kategorinë e Dytë

Në sezonin 2006/07 KS Butrinti luajti në Kategorinë e Dytë - Grupi B dhe u rendit në vend të katërt pasi mblodhi 37 pikë me një golavarazh 40-28. Golashënuesi me i mirë ishte Mehmeti me 10 gola. [1]

Burimi i të dhënave

  1. ^ AlbSoccer në rrjetë Arkivuar 4 qershor 2010 tek Wayback Machine


stadiumi:butrinti sarande

Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
This article uses material from the Wikipedia article KS Butrinti, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors).

🔥 Top trends keywords Shqip Wiki:

Faqja kryesoreSali ShijakuIzraeliSpeciale:KërkoDita Evropiane e GjuhëveShqipëriaGjuha shqipeSkënderbeuAlfabeti shqipBashkimi EvropianLista e shteteve të EvropësIrlanda VerioreRusiaTiranaEmrat e bukur të AllahutKosovaGjermaniaKombëtarja shqiptare e futbollitAvni RustemiPirro i EpiritEvropaLista e shteteveLufta e Dytë BotëroreTokaShtetet e Bashkuara të AmerikësHimni i FlamuritUEFA Liga e KombeveWolfgang Amadeus MozartSistemi diellorShqipëria gjatë Luftës së Parë BotëroreRepublika e IrlandësNumri i thjeshtëNoizyZbulimet e medha gjeografikeGrida DumaZvicraWiki:WikiProjekti Studenti&Wikipedia/14 Pikat e Presidentit WillsonLista e shteteve sipas popullsisëLufta e Parë BotëroreSabri TuçiItaliaNamazi i SabahutCarlo CollodiElizabeta IITurqiaVjeshtaPenisiFotosintezaLista e vendeve sipas kodeve ndërkombëtare telefonikeEposi i kreshnikëveNarcisizmiIsmail KadareFlamuri i ShqipërisëKontinentetNënë TerezaDiabetiBimëtAngliaGreqiaJeffrey DahmerUkrainaMitrush KuteliDielliKarbohidratetLeukocitSeksi analFerdinand MagelaniAhmed KalajaPrishtinaShkabajMatilda MakoçiEdi RamaSkeleti i njeriutMbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së VeriutMësonjëtorja e KorçësGegërishtjaGjeografia e ShqipërisëNaim FrashëriIrani🡆 More