Wiki Shqip 2023: 28 Nëntori - Dita e Flamurit
SQWiki Tiếng ViệtWiki English

Fole Publishing

Shqip editions of Wiki, an online encyclopedia

Fole Publishing është një kompani e pavarur diskografike, kompani publikuese e muzikes dhe e mbrojtjes te te Drejtave te Autorit, me seli në Prishtine dhe e themeluar në vitin 2020.[1]

Detajet

Është një label i pavarur i krijuar me qëllim që të ndihmojë artistët dhe artistët e rinj të publikojnë prodhimet e tyre pa ndërmjetësuar me një kompani të themeluar diskografike. Shërbimet e Fole Publishing lejojnë shpërndarjen e të gjitha prodhimeve të një artisti në platformat më të mëdha të shitjeve të muzikës dixhitale, si iTunes, Spotify dhe Amazon.

Fole Publishing momentalisht i shërben mbi 800 Artisteve. Artistët që i kan besuar shërbimeve të Fole Publishing deri më tani janë: Xhensila Myrtezaj, Marin,Enca, Capital T, Gent Fatali,Finem, Enis Bytyqi, Bim Bimma, Stine, Aurela Gace, Bes Kallaku e Don Phenom etj etj.[2] Kohëve të fundit kësaj kompanie ju ka bashkangjitur dhe Artisti i njohur Fero.[3]

Fole Publishing poashtu mbron të Drejtat e Autorit për Artistat dhe tekstshkruesit dhe për ata që krijojne dhe kompozojne kënge. Jo vetëm në YouTube por në të gjithë internetin.[4]

Kenget e publikuara

Permes Fole Publishing jane publikuar mbi 3000 kenge, nder kenget qe jane publikuar permes kesaj kompanie jane:

"Nëpër kohë" nga Elinel[5]

"Mall për ty" nga Gena[6]

Albumi "HeartBroken Kids" nga Capital T[7]

"Mamacita" nga Edonis Muja[8]

"Hala" nga Lorik Syla[9]

"Choco" nga Nasty D[10]

"Plumba" nga Arlinda

"S'ka pas dashni" nga Arlinda[11]

Platformat Digjitale

Fole Publishing ka një shërbim shpërndarjeje në platformat kryesore të shitjes së muzikës dixhitale në internet. Më poshtë është një listë e të gjitha dyqaneve online në të cilat Fole Publishing shpërndan muziken e Artisteve:

iTunes

iMusic

Spotify

YouTube

Tidal

YouTube Music

Amazon

Deezer

Claro Music

eMuzic

Napster

Facebook

Instagram

iHeartRadio

Soundcloud

Anghami

Gracenote

Kanjian

Pandora

MelOn

Qobuz[12]

 1. ^ "Fole Publishing, kanali në Youtube që po i besojnë këngëtarët shqiptarë".{{cite news}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 2. ^ "https://www.syri.net/syri_kosova/jeteosestil/271956/fole-publishing-kanali-ne-youtube-qe-po-i-besojne-kengetaret-shqiptare/". Syri.Net. {{cite news}}: Lidhje e jashtme në |title= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 3. ^ "Pas daljes nga On Records, Fero i bashkohet kësaj kompanie". Syri.Net.{{cite news}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 4. ^ "https://www.syri.net/syri_kosova/jeteosestil/271956/fole-publishing-kanali-ne-youtube-qe-po-i-besojne-kengetaret-shqiptare/". Syri.Net. {{cite news}}: Lidhje e jashtme në |title= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 5. ^ "Elinel publikon klipin e këngës "Nëpër kohë"". Telegrafi.com.{{cite news}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 6. ^ ""Mall për ty", kënga më e re nga Gena". Telegrafi.com.{{cite news}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 7. ^ "Capital T discography". Wiki.org (në anglisht).{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 8. ^ "Edonis Muja lanson projektin e ri muzikor "Mamacita"". Telegrafi.com.{{cite news}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 9. ^ "Publikohet kënga "Hala" nga Lorik Syla". Gazeta Blic.{{cite news}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 10. ^ ""CHOCO" publikohet super projekti nga Nasty". Gazeta Blic.{{cite news}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 11. ^ "Mbajeni mend këtë emër, Arlinda". Gazeta Express.{{cite news}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
 12. ^ "Fole Publishing". Fole Publishing (në anglisht).{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)

#Wikipedia® is a registered trademark of the Wikimedia Foundation, Inc. Wiki (Study in China) is an independent company and has no affiliation with Wikimedia Foundation.
This article uses material from the Wikipedia article Fole Publishing, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors). Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. Images, videos and audio are available under their respective licenses.

🔥 Top trends keywords Shqip Wiki:

28 Nëntori - Dita e FlamuritFaqja kryesoreEma AndreaFlamuri i ShqipërisëShpallja e Pavarësisë së ShqipërisëKampionati Botëror i FutbollitSpeciale:KërkoSkënderbeuLiljana CinguKatariMaroku2022 FIFA Kupa e BotësFituesit e Kampionatit Botëror në FutbollShqipëriaIsmail QemaliHimni i Flamurit2018 FIFA Kupa e BotësKombëtarja gjermane e futbollitShpallja e Pavarësisë së KosovësDita e ÇlirimitKosta RikaKanadajaAlfabeti shqipGjermaniaKroaciaAdem JashariKosovaEmrat e bukur të AllahutNjohja ndërkombëtare e KosovësLidhja e PrizrenitDua LipaMarsela ÇibukajFlamuri i KosovësLionel MessiGjuha shqipeForca e Sigurisë së KosovësSpanjaCristiano RonaldoShtetet e Bashkuara të AmerikësKombëtarja spanjolle e futbollitMitrush KuteliLogopediaGjeografia e MarokutIsmail KadareBelgjikaShpallja e Pavarësisë së Shqipërisë (Kuvendi)Bashkimi EvropianFutbolliAutizmiNaim FrashëriIsa BoletiniKongresi i ManastiritTiranaShtetet anëtare të OKB-sëHIV/AIDSKontinentetJaponiaNëntori i dytëUEFA Kampionati Evropian i FutbollitFibroza kistikeEvropaLista e shteteve sipas popullsisëUshtria Çlirimtare e KosovësQelizaZvicraDiabetiLista e shteteve të EvropësBig MamaAmerika VerioreVeshjet popullore shqiptareArgjentinaShqipëria e MadheShpella e piratëve (roman)NeymarFlamuriLufta e Dytë BotëroreShqiponjaThomas MüllerKromozomi🡆 More