Wiki Shqip 2023: Faqja kryesore
SQWiki Tiếng ViệtWiki English

Alfred Molina

Alfred Molina: Aktor britanik

Alfred Molina lindi më 24 maj 1953Londër, Angli, është një aktor britanez.

Alfred Molina
Alfred Molina.jpg

Ai është biri i një spanjollit dhe një italines. Alfred Molina është i martuar me aktoren Jill Gascoine.

Tituj të veprave

Lidhje të jashtme


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
This article uses material from the Wikipedia article Alfred Molina, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors).