Wiki Shqip 2023: Faqja kryesore
SQWiki Tiếng ViệtWiki English
Ditët historike
Dhjetori · Janari · Shkurti
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Ngjarje

  • Theofania e Shenjtë (Epifania)-Uji i bekuar: Pagëzimi i Jezu Krishtit në Lumin Jordan.
  • 1431 - I Nderuari Makarius i Malit te Shenjtë
  • 2001 - Kongresi amerikan shpalli George W. Bush fitues të zgjedhjeve presedenciale të vitit 2000.

Lindje

Vdekje

Festa dhe përvjetore

  • Laosi - Ditë Pathet Lao
  • Rusi - Dita e Krishtlindjes.
  • Kisha Ortodokse - Dita e Uji i bekuar - Festa e Hedhjes së Kryqit në Ujë.
  • Adhurimi i Krishtit femije nga tre mbretrit magi,
  • Pagezimi i Jezusit ne lumin Jordan nga Joan Pagezori
  • Shnderrimi i ujit ne vere nga Krishti ne dasmen e Kanes.
  • Italia - Festa e Epifanisë ose La Befana - Plaka e Fatit të Mirë, kremtohet me simbolin e fshesës me dhurata.

Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. Images, videos and audio are available under their respective licenses. Wikipedia®is a registered trademark of the Wikimedia Foundation, Inc. Wiki (Study in China) is an independent company and has no affiliation with Wikimedia Foundation.
This article uses material from the Wikipedia article 6 janar, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors).