Muajt
JanariKorriku
ShkurtiGushti
MarsiShtatori
PrilliTetori
MajiNëntori
QershoriDhjetori
Ditët historike
Shkurt · Mars · Prill
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Ngjare

Lindje

Vdekje

 • 1233 - Afonso II, mbret i Portugalisë (l. 1185)
 • 1927 - Idriz Seferi, patriot shqiptarë
 • 1985 - Sandër Prosi, aktor shqiptar
 • 2000 - Helen Martin , aktore amerikane (l. 1909)
 • 2001 - Brian Trubshaw , British Concorde pilot (l. 1924)
 • 2005 - Paul Henning , producent filmi dhe shkrimtar (l. 1911)
 • 2006 - Rocío Dúrcal , këngëtare dhe aktore spanjolle (l. 1944)
 • 2006 - Richard Fleischer , drejtor film amerikan (l. 1916)
 • 2006 - Buck Owens , këngëtar amerikan dhe personalitet televiziv (l. 1929)
 • 2007 - Andranik Margaryan , politikan armen (l. 1951)
 • 2008 - Rafael Azcona , skenarist Spanjoll (l. 1926)
 • 2008 - Ben Carnevale , basketbollist dhe trajner amerikan (l. 1915)
 • 2008 - Thierry Gilardi , futbollist francez (l. 1958)
 • 2008 - Gene Puerling , këngëtar amerikan (l. 1929)
 • 2009 - Johnny Blanchard , basketbollist amerikan (l. 1933)
 • 2009 - Gábor Ocskay , hokejist Hungarez (l. 1975)
 • 2009 - Giovanni Parisi , boksier italian (1967)
 • 2009 - Kosuke Koyama , teolog Japonez (l. 1929)
 • 2010 - Pal Bang-Hansen

Festa dhe përvjetore

 • Greqi - Dita e Pavaresisë

This article uses material from the Wikipedia article 25 Mars, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors). Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
#Wikipedia® is a registered trademark of the Wikimedia Foundation, Inc. Wiki (duhoctrungquoc.vn) is an independent company and has no affiliation with Wikimedia Foundation.

🔥 Top trends keywords Shqip Wiki:

SkënderbeuFaqja kryesoreSistemi diellorHtml ngjyra 00XXY0Lista e lumenjve në KosovëMarigo PozioKongresi i ManastiritShqipëriaOlta GixhariOqeaniLista e Presidentëve të Shteteve të Bashkuara të AmerikësLuiz EjlliAlfabeti shqipNënë TerezaLufta e Dytë BotëroreIsmail QemaliDonika KastriotiGadishulliTokaLista e lumenjve në ShqipëriEmpatiaShpallja e Pavarësisë së KosovësNaim FrashëriIsmail KadareGjeografia e ShqipërisëShpallja e Pavarësisë së ShqipërisëKosovaMbreti Zogu IBashkimi EvropianPiter PanShtëpia e BardhëKulla EiffelLista e pjesëmarrësve të Kongresit të ManastiritAbraham LincolnLulëkuqet mbi mureTiranaBletaXhunglaLufta e Parë BotëroreVedat BajramiSistemi periodik i elementeveLuaniMigrimetGjuha shqipeLidhëzatKlasifikimi i zanoreve të gjuhës shqipeEmrat e bukur të AllahutAsociacioni i Komunave SerbePianojaVeshjet popullore shqiptareNdajfoljaMbrojtja e mjedisitPrometeuMigjeniPrincipata e ArbëritPëremriGjermaniaNapoleon BonapartiProblemet mjedisore në ShqipëriAmos ZahariaZemraFlamuri i ShqipërisëDritëro AgolliPiramidat e EgjiptitMaria AntonetaKafshëtSateliti natyrorSëmundjet e zemrësFoljaUjiMbiemriLufta e KosovësHolokaustiMitologjia shqiptareLista e maleve të ShqipërisëMitrush KuteliShqiponja dykrenareShpella e piratëve (roman)🡆 More