Wiki Shqip 2023: Faqja kryesore
SQWiki Tiếng ViệtWiki English

2006 në televizion

From Wikipedia, the free encyclopedia

Ngjarje

Debute

DataDebuti
1 janarIn JusticeABC (2006).
5 janarFour KingsNBC. (2006)
6 janarThe Book of Daniel (2006).
8 janarCampus LadiesOxygen Network
9 janarLife on MarsBBC One.
12 janarCrumbsABC (2006).
14 janarBen 10 , një sci-fi seri e animuarCartoon Network
17 janarLove MonkeyCBS (2006).
19 janarHotel BabylonBBC One (2006-).
22 janarNumber 1 SingleE!.
23 janarNorthern LightsITV (2006-).
23 janarCourting AlexCBS (2006).
27 janarThe Emperor's New Schoolthe Disney Channel. Spin-off series from 2001's The Emperor's New Groove and 2005's Kronk's New Groove.
29 janarLewis, një spin-off të Inspector Morse, debutoi në ITV1.
2 shkurtSurvivor: PanamaCBS
24 shkurtMy Gym Partner's a Monkey, tjetër seri e animuar të Cartoon Network
28 shkurtThe Real World: Key WestMTV
1 marsFree RideFox Network
3 marsConvictionNBC
7 marsThe UnitCBS (2006-)
9 marsWaterloo RoadBBC One
12 marsBig LoveHBO
13 marsThe New Adventures of Old ChristineCBS (2006-)
15 marsThe LoopFOX.
22 marsHeistNBC.
24 marsHannah Montana on the Disney Channel.
28 marsThiefFX Networks
28 marsTeachersNBC.
2 prillSo NoTORIousVH1(US) (The network's first scripted sitcom)
9 prillJust for KicksNickelodeon
15 prillEureka seveNCartoon Network bllokun të Adult Swim
24 prillLa fea mas bellaUnivision
27 prillSuburban Shootoutfive
5 majHome AgainBBC One
29 majReal World/Road Rules Challenge Fresh Meat MTV
31 majThe HillsMTV
2 qershorBeyond the BreakThe-N
12 qershorSavedTNT
13 qershorECWSciFi
17 qershorSpider RidersKids' WB!
7 korrikPsychUSA Network
25 korrikMaggi & MeChannel 5 (Singapore)
18 gushtMTV New Zealand debutoi në SKY Network
18 gushtFull Tank debutoi në MTV New Zealand
21 gushtVanishedFOX
30 gushtJusticeFOX
2 shtatorESPN on ABC
2 shtatorFantastic Four (2006 TV series)Cartoon Network.
5 shtatorDesireMy Network TV
5 shtatorFashion HouseMy Network TV
5 shtatorStandoffFOX
7 shtator'Til DeathFOX
7 shtatorHappy HourFOX
9 shtatorBleach dhe Trinity BloodCartoon Network në bllokun e Adult Swim
10 shtatorNBC's Sunday Night Football premieres
11 shtatorMonday Night Football në ESPN premieres
11 shtatorJudge Maria Lopez në sindikat (ShBA dhe Kanadë)
12 shtatorGreg Behrendt në sindikat (ShBA dhe Kanadë)
15 shtatorMen in TreesABC
18 shtatorStudio 60 on the Sunset StripNBC
18 shtatorRachael Ray në sindikat (ShBA dhe Kanadë)
18 shtatorThe Megan Mullally Show në sindikat (ShBA dhe Kanadë)
18 shtator"The Class" në CBS
20 shtatorKidnappedNBC
20 shtatorJerichoCBS
21 shtatorSix DegreesABC
21 shtatorSharkCBS
22 shtatorMr. MeatyNickelodeon
23 shtatorTom and Jerry TalesKids' WB!
23 shtatorMonster AllergyKids' WB!
23 shtatorShaggy & Scooby-Doo Get a Clue!Kids' WB!
23 shtatorLegion of Super HeroesKids' WB!
24 shtatorBrothers & SistersABC
25 shtatorHeroesNBC
25 shtatorRunawayThe CW
26 shtatorHelp Me Help YouABC
26 shtatorSmithCBS
28 shtatorUgly Betty, një adoptim i telenovelës Betty La Feagjuhën angleze, në ABC
30 shtatorAmerican Idol Rewind në sindikat
3 tetorFriday Night LightsNBC
The Amazing Mrs PritchardBBC One
4 tetorThe Nine on ABC
7 tetorRobin Hood, a new family drama series made by Tiger Aspect Productions for BBC One.
11 tetor30 Rock on NBC
12 tetorReal World/Road Rules Challenge The Duel MTV
13 tetor1 vs. 100NBC
TCM UndergroundTCM
22 tetorTorchwood, the first full series spin-off from Doctor Who, debuts on BBC Three.
1 nëntorThe Rich ListFox
3 nëntorClass of 3000Cartoon Network
14 nëntorShow Me the MoneyABC
14 nëntor3 LBSCBS
22 nëntorThe Real World: DenverMTV
27 nëntorJackanory scheduled to return to BBC One (1965-1996, 2006-).
28 nëntorBig DayABC
10 dhjetorNick Jr. On PBS debuts
11 dhjetorThe Lost RoomSci-Fi channel
18 dhjetorIdentityNBC

Seritë

Vitet 1940

Vitet 1950

Vitet 1960

Vitet 1970

Vitet 1980

Vitet 1990

1991-1993

1994-1996

1997-1999

Vitet 2000

2000

2001

2002

2003

2004

2005

Përfundoi në ketë vitë

DataShowDebuti
16 janarTeen Titans2003
28 janarStrange Days at Blake Holsey High2002
5 shkurtStrong Medicine2000
10 shkurtArrested Development2003
15 shkurtYes, Dear2000
24 shkurtWildboyz2003
7 marsXhoi2004
11 marsDick and Dom in da Bungalow (UK)2002
17 marsThe Red Green Show1991
18 marsFullmetal Alchemist2004
24 marsWhat I Like About You2002
6 majSonic X2003
14 majMalcolm in the Middle2000
14 majThe West Wing1999
18 majThat '70s Show1998
18 majWill & Grace1998
21 majCharmed1998
22 majAlias2001
5 qershorEverwood2002
10 qershorBlue Heelers (Australia)1994
10 qershorYu-Gi-Oh!2001
10 korrikPeregrina2006
21 korrikThe Fairly OddParents2001
21 korrikThe Adventures of Jimmy Neutron: Boy Genius2002
26 korrikBlue Collar TV2004
29 korrikLilo & Stitch: The Series2003
30 korrikTop of the Pops (UK)1964
19 gushtPhil of the Future2004
Rebelde2004
19 nëntorNASCAR on NBC (NBC veç)1999


Vdekje

Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
This article uses material from the Wikipedia article 2006 në televizion, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply. (view authors).

🔥 Top trends keywords Shqip Wiki:

Faqja kryesoreWolfgang Amadeus MozartDita Evropiane e GjuhëveSpeciale:KërkoPirro i EpiritCarlo CollodiGjuha shqipeJusuf el-KardaviLuljeta Pula BeqiriShqipëria gjatë Luftës së Parë BotëroreSkënderbeuShqipëriaZbulimet e medha gjeografikeBashkimi EvropianWiki:WikiProjekti Studenti&Wikipedia/14 Pikat e Presidentit WillsonSistemi diellorAlfabeti shqipEposi i kreshnikëveNumri i thjeshtëLegjendaLufta e Parë BotëroreFotosintezaEvropaTokaSali BerishaBimëtHimni i FlamuritPërrallaLista e shteteveLista e shteteve të EvropësIshemiaLigjiKosovaKristofor KolombiDielliItaliaKarbohidratetProteinaEmrat e bukur të AllahutTraktati i fshehtë i LondrësShumëfishi më i vogel i përbashkëtHysamedin FerajPëremriMarko PoloTiranaPjesëtuesi më i madh i përbashkëtGjermaniaVeshjet popullore shqiptareSkeleti i njeriutNarcisiKonferenca e Paqes në ParisPipi ÇorapegjataFerdinand MagelaniEgjipti i lashtëGjeografia e ShqipërisëDemokraciaPrincipata e ArbëritKontinentetNaim FrashëriForcaLuljaKategoria:Fshatra në KosovëHamurabiJohan Volfgang GëteHelena e TrojësGreqia e lashtëPjesët përbërëse të kompjuteritRoma e lashtëMesopotamiaQelizaGegërishtjaIlirëtVasco da GamaVjeshtaShtetet e Bashkuara të AmerikësLufta e Dytë BotëroreNjësia qendrore e përpunimitMajët (popull)Siguria e të dhënave🡆 More