UEFA Europa Conference League 2021/22 var den første utgaven av UEFA Europa Conference League.
Turneringen begynte den 6. juli 2021 med de første kvalifiseringsrundene og ble avsluttet med finale den 25. mai 2022 i Tirana i Albania.
UEFA Europa Conference League | |||
---|---|---|---|
Arena Kombëtare i Tirana | |||
Arrangement | |||
Dato | 6. juli 2021–25. mai 2022 | ||
Plasseringer | |||
Mester | Roma | ||
Andreplass | Feyenoord | ||
Kamper | |||
Kamper | 140 | ||
Mål | 401 (2,86 per kamp) | ||
Tilskuere | 1.978.850 (14.135 per kamp) | ||
Toppscorer | Cyriel Dessers, Feyenoord (10 mål) | ||
Beste spiller | Lorenzo Pellegrini, Roma | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
– 2022/23→ |
Totalt 184 lag fra alle 55 UEFA-medlemsforeninger deltar i UEFA Europa Conference League 2021–22. Forbundsrangeringen basert på UEFA-landskoeffisienter brukes til å bestemme antall deltakende lag for hver forening:
For UEFA Europa Conference League 2021–22 tildeles forbundene plasser i henhold til UEFA-landskoeffisientene i 2020, noe som tar hensyn til prestasjonene deres i europeiske konkurranser fra 2015–2016 til 2019–20.
Bortsett fra tildelingen basert på landskoeffisientene, kan forbund ha flere lag som deltar i Europa Conference League, som nevnt nedenfor:
Plass | Forbund | Koeff. | Lag | Notat |
---|---|---|---|---|
1 | Spania | 102.283 | 1 | –1 (UCL) |
2 | England | 90.462 | ||
3 | Tyskland | 74.784 | ||
4 | Italia | 70.653 | ||
5 | Frankrike | 59.248 | ||
6 | Portugal | 49.449 | 2 | |
7 | Russland | 45.549 | ||
8 | Belgia | 37.900 | ||
9 | Ukraina | 36.100 | ||
10 | Nederland | 35.750 | ||
11 | Tyrkia | 33.600 | ||
12 | Østerrike | 32.925 | ||
13 | Danmark | 29.250 | ||
14 | Skottland | 27.875 | ||
15 | Tsjekkia | 27.300 | ||
16 | Kypros | 26.750 | ||
17 | Sveits | 26.400 | 3 | |
18 | Hellas | 26.300 | ||
19 | Serbia | 25.500 |
Plass | Forbund | Koeff. | Lag | Notat |
---|---|---|---|---|
20 | Kroatia | 24.875 | 3 | |
21 | Sverige | 22.750 | ||
22 | Norge | 21.750 | +1 (UCL) | |
23 | Israel | 19.625 | +1 (UCL) | |
24 | Kasakhstan | 19.250 | ||
25 | Belarus | 18.875 | +1 (UCL) | |
26 | Aserbajdjan | 18.750 | ||
27 | Bulgaria | 17.375 | ||
28 | Romania | 16.700 | ||
29 | Polen | 16.625 | ||
30 | Slovakia | 15.875 | ||
31 | Liechtenstein | 13.500 | 1 | |
32 | Slovenia | 13.000 | 3 | |
33 | Ungarn | 12.875 | ||
34 | Luxembourg | 8.000 | +1 (UCL) | |
35 | Litauen | 7.875 | ||
36 | Armenia | 7.625 | ||
37 | Latvia | 7.625 | +1 (UCL) |
Plass | Forbund | Koeff. | Lag | Notat |
---|---|---|---|---|
38 | Albania | 7.375 | 3 | +1 (UCL) |
39 | Nord-Makedonia | 7.375 | +1 (UCL) | |
40 | Bosnia-Hercegovina | 6.875 | +1 (UCL) | |
41 | Moldova | 6.750 | ||
42 | Irland | 6.700 | +1 (UCL) | |
43 | Finland | 6.500 | ||
44 | Georgia | 5.750 | +1 (UCL) | |
45 | Malta | 5.750 | +1 (UCL) | |
46 | Island | 5.375 | +1 (UCL) | |
47 | Wales | 5.000 | +1 (UCL) | |
48 | Nord-Irland | 4.875 | +1 (UCL) | |
49 | Gibraltar | 4.750 | ||
50 | Montenegro | 4.375 | +1 (UCL) | |
51 | Estland | 4.375 | 2 | |
52 | Kosovo | 4.000 | +1 (UCL) | |
53 | Færøyene | 3.750 | +1 (UCL) | |
54 | Andorra | 2.831 | +1 (UCL) | |
55 | San Marino | 0.666 | +1 (UCL) |
Følgende er tilgangslisten for denne sesongen.
Lag som kommer inn i denne runden | Lag som avanserer fra forrige runde | Lag slått ut av Champions League eller Europa League | ||
---|---|---|---|---|
Første kvalifiseringsrunde (66 lag) |
| |||
Andre kvalifiseringsrunde | Mesterruten (18 lag) |
| ||
Hovedruten (90 lag) |
|
| ||
Tredje kvalifiseringsrunde | Mesterruten (10 lag) |
|
| |
Hovedruten (54 lag) |
|
| ||
Playoff-runde | Mesterruten (10 lag) |
|
| |
Hovedruten (34 lag) |
|
|
| |
Gruppespill (32 lag) |
|
| ||
Før-utslagsrunde (16 lag) |
|
| ||
Sluttspill (16 lag) |
|
Etikettene i parentesene viser hvordan hvert lag kvalifiserte seg til plassen for sin start runde:
Den andre kvalifiseringsrunden, tredje kvalifiseringsrunden og playoff runden er delt inn i Mesterruten (MR) og Hovedruten (HR).
Merk: Lag med kursiv kan fortsatt kvalifisere seg til UEFA Champions League 2021–22 eller UEFA Europa League 2021–22, enten gjennom hjemlig plassering, eller ved å vinne Champions League 2020/21 eller Europa League 2020/21
(UEL GS) | (UEL GS) | (UEL GS) | (UEL GS) |
(UEL GS) | (UEL GS) | (UEL GS) | (UEL GS) |
(UEL PO) | (UEL PO) | (UEL PO) | (UEL PO) |
(UEL PO) | (UEL PO) | (UEL PO) | (UEL PO) |
(UEL PO) | (UEL PO) |
Mesterruten | Hovedruten | ||
---|---|---|---|
(UEL CH Q3) | (UEL CH Q3) | Tottenham (7) | (UEL MP Q3) |
(UEL CH Q3) | (UEL CH Q3) | Union Berlin (7) | (UEL MP Q3) |
(UEL CH Q3) | Roma (7) | (UEL MP Q3) | |
Rennes (6) |
Mesterruten | Hovedruten | ||
---|---|---|---|
Shamrock Rovers (UCL Q1) | Paços de Ferreira (5) | Trabzonspor (4) | |
Rubin Kazan (4) | LASK (4) | ||
Anderlecht (4) | Luzern (CW) | ||
Kolos Kovalivka (4) | PAOK (CW) | ||
Vitesse (4) |
Kampoppsetet for konkurransen er som følger (alle trekninger holdes på UEFAs hovedkvarter i Nyon, Sveits, med mindre annet er oppgitt). Kampene er planlagt torsdager, men unntaksvis kan de finne sted på tirsdager eller onsdager på grunn av planleggingskonflikter. Planlagte starttider er 16:30 (for et begrenset antall kamper), 18:45 og 21:00 CEST/CET.
Fase | Runde | Trekning | Kamp 1 | Kamp 2 |
---|---|---|---|---|
Kvalifisering | Første kvalifiseringsrunde | 15. juni 2021 | 8. juli 2021 | 15. juli 2021 |
Andre kvalifiseringsrunde | 16. juni 2021 | 22. juli 2021 | 29. juli 2021 | |
Tredje kvalifiseringsrunde | 19. juli 2021 | 5. august 2021 | 12. august 2021 | |
Playoff runden | 2. august 2021 | 19. august 2021 | 26. august 2021 | |
Gruppespill | Kampdag 1 | 27. august 2021 | 16. september 2021 | |
Kampdag 2 | 30. september 2021 | |||
Kampdag 3 | 21. oktober 2021 | |||
Kampdag 4 | 4. november 2021 | |||
Kampdag 5 | 25. november 2021 | |||
Kampdag 6 | 9. desember 2021 | |||
Utslagsrunde | Innledene utslagsrunde | 13. desember 2021 | 17. februar 2022 | 24. februar 2022 |
16. delsfinaler | 25. februar 2022 | 10. mars 2022 | 17. mars 2022 | |
Kvartfinaler | 18. mars 2022 | 7. april 2022 | 14. april 2022 | |
Semifinaler | 28. april 2022 | 5. mai 2022 | ||
Finale | 25. mai 2022 på Arena Kombëtare, Tirana |
Trekningen av første kvalifiseringsrunde ble avholdt den 15. juni 2021. Første kamp ble spilt 8. juli, mens andre kamp ble spilt 15. juli 2021.
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Levadia | 4–2 | St Joseph's | 3–1 | 1–1 |
Inter Åbo | 1–3 | Puskás Akadémia | 1–1 | 0–2 |
Drita | 3–1 | Dečić | 2–1 | 1–0 |
Sūduva | 2–1 | Valmiera | 2–1 | 0–0 |
Birkirkara | 2–1 | La Fiorita | 1–0 | 1–1 |
Mons Calpe | 1–5 | FC Santa Coloma | 1–1 | 0–4 |
Velež Mostar | 4–2 | Coleraine | 2–1 | 2–1 |
Domžale | 2–1 | Swift Hesperange | 1–0 | 1–1 |
Shkupi | 3–1 | Llapi | 2–0 | 1–1 |
Tre Penne | 0–7 | Dinamo Batumi | 0–4 | 0–3 |
Partizani | 8–4 | Sfîntul Gheorghe | 5–2 | 3–2 |
Maribor | 2–0 | Urartu | 1–0 | 1–0 |
Podgorica | 1–3 | Laçi | 1–0 | 0–3 (e.e.o.) |
Milsami Orhei | 1–0 | Sarajevo | 0–0 | 1–0 |
Noah | 1–5 | KuPS | 1–0 | 0–5 |
Žilina | 6–3 | Dila Gori | 5–1 | 1–2 |
FH | 3–1 | Sligo Rovers | 1–0 | 2–1 |
Paide Linnameeskond | 1–4 | Śląsk Wrocław | 1–2 | 0–2 |
RFS | 6–5 | KÍ | 2–3 | 4–2 (e.e.o.) |
Bala Town | 0–2 | Larne | 0–1 | 0–1 |
Fehérvár | 1–3 | Ararat Jerevan | 1–1 | 0–2 |
Sutjeska Nikšić | 2–1 | Gagra | 1–0 | 1–1 |
Sileks | 1–2 | Petrocub Hîncești | 1–1 | 0–1 |
Široki Brijeg | 3–4 | Vllaznia | 3–1 | 0–3 |
Stjarnan | 1–4 | Bohemians | 1–1 | 0–3 |
Glentoran | 1–3 | The New Saints | 1–1 | 0–2 |
Sant Julià | 1–1 (3–5 e. str.) | Gżira United | 0–0 | 1–1 (e.e.o.) |
Europa | 0–2 | Kauno Žalgiris | 0–0 | 0–2 |
Dundalk | 5–0 | Newtown | 4–0 | 1–0 |
Mosta | 3–4 | Spartak Trnava | 3–2 | 0–2 |
Liepāja | 5–2 | Struga | 1–1 | 4–1 |
Racing FC | 2–5 | Breiðablik | 2–3 | 0–2 |
Honka | 3–1 | NSÍ | 0–0 | 3–1 |
Noter
Trekningen av andre kvalifiseringsrunde ble avholdt den 16. juni 2021. Første kamp ble spilt 20, 21. og 22. juli, mens andre kamp ble spilt 27. og 29. juli 2021.
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Shamrock Rovers | Bye | - | - | |
Teuta | 3–2 | Inter Club d'Escaldes | 0–2 | 3–0 |
Riga | 3–0 | Shkëndija | 2–0 | 1–0 |
Dinamo Tbilisi | 2–7 | Maccabi Haifa | 1–2 | 1–5 |
HB | 6–0 | Budućnost Podgorica | 4–0 | 2–0 |
Linfield | 4–0 | Borac Banja Luka | 4–0 | 0–0 |
Sjakhtsior Salihorsk | 1–3 | Fola Esch | 1–2 | 0–1 |
Folgore | 3–7 | Hibernians | 1–3 | 2–4 |
Prishtina | 6–5 | Connah's Quay Nomads | 4–1 | 2–4 |
Valur | 0–6 | Bodø/Glimt | 0–3 | 0–3 |
Noter
Trekningen av tredje kvalifiseringsrunde ble avholdt den 19. juli 2021. Første kamp ble spilt 3. og 5. august, mens andre kamp ble spilt 10. og 12. august 2021.
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Maccabi Haifa | 7–3 | HB | 7–2 | 0–1 |
Linfield | 2–4 | Fola Esch | 1–2 | 1–2 |
Shamrock Rovers | 3–0 | Teuta | 1–0 | 2–0 |
Riga | 4–2 | Hibernians | 0–1 | 4–1 (e.e.o.) |
Prishtina | 2–3 | Bodø/Glimt | 2–1 | 0–2 |
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Dinamo Batumi | 2–3 | Sivasspor | 1–2 | 1–1 (e.e.o.) |
KuPS | 5–4 | Astana | 1–1 | 4–3 |
Sotsji | 3–3 (2–4 e.str.) | Partizan | 1–1 | 2–2 (e.e.o.) |
Śląsk Wrocław | 2–5 | Hapoel Be'er Sheva | 2–1 | 0–4 |
Santa Clara | 3–0 | Olimpija Ljubljana | 2–0 | 1–0 |
Újpest | 1–6 | Basel | 1–2 | 0–4 |
Elfsborg | 5–2 | Velež Mostar | 1–1 | 4–1 |
Kolos Kovalivka | 0–0 (1–3 e.str.) | Shakhter Karaganda | 0–0 | 0–0 (e.e.o.) |
Paços de Ferreira | 4–1 | Larne | 4–0 | 0–1 |
Luzern | 0–6 | Feyenoord | 0–3 | 0–3 |
Gent | 3–2 | RFS | 2–2 | 1–0 |
Hibernian | 2–5 | Rijeka | 1–1 | 1–4 |
Breiðablik | 3–5 | Aberdeen | 2–3 | 1–2 |
Trabzonspor | 4–4 (4–3 e.str.) | Molde | 3–3 | 1–1 (e.e.o.) |
Bohemians | 2–3 | PAOK | 2–1 | 0–2 |
The New Saints | 5–5 (1–4 (e.str.) | Viktoria Plzeň | 4–2 | 1–3 (e.e.o.) |
Raków Częstochowa | 1–0 | Rubin Kazan | 0–0 | 1–0 (e.e.o.) |
Lokomotiv Plovdiv | 3–5 | København | 1–1 | 2–4 |
Čukarički | 4–6 | Hammarby | 3–1 | 1–5 |
Tobyl | 0–6 | Žilina | 0–1 | 0–5 |
CSKA Sofia | 5–3 | Osijek | 4–2 | 1–1 |
Vojvodina | 1–7 | LASK | 0–1 | 1–6 |
AEL Limassol | 1–2 | Qarabağ | 1–1 | 0–1 |
Spartak Trnava | 0–1 | Maccabi Tel Aviv | 0–0 | 0–1 |
Rosenborg | 8–2 | Domžale | 6–1 | 2–1 |
Laçi | 1–5 | Anderlecht | 0–3 | 1–2 |
Vitesse | 4–3 | Dundalk | 2–2 | 2–1 |
Trekningen av playoff runden ble avholdt den 2. august 2021. Første kamp ble spilt 19. august, mens andre kamp blir spilt 26. august 2021.
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Žalgiris | 2–3 | Bodø/Glimt | 2–2 | 0–1 |
Neftçi Baku | 3–7 | Maccabi Haifa | 3–3 | 0–4 |
Flora | 5–2 | Shamrock Rovers | 4–2 | 1–0 |
Riga | 2–4 | Lincoln | 1–1 | 1–3 (e.e.o.) |
Fola Esch | 2–7 | Qajrat | 1–4 | 1–3 |
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Qarabağ | 4–1 | Aberdeen | 1–0 | 3–1 |
Basel | 4–4 (4–3 e.str.) | Hammarby | 3–1 | 1–3 (e.e.o.) |
Viktoria Plzeň | 2–3 | CSKA Sofia | 2–0 | 0–3 (e.e.o.) |
Paços de Ferreira | 1–3 | Tottenham | 1–0 | 0–3 |
Rennes | 5–1 | Rosenborg | 2–0 | 3–1 |
Anderlecht | 4–5 | Vitesse | 3–3 | 1–2 |
LASK | 3–1 | St. Johnstone | 1–1 | 2–0 |
Shakhter Karaganda | 1–4 | Maccabi Tel Aviv | 1–2 | 0–2 |
PAOK | 3–1 | Rijeka | 1–1 | 2–0 |
KuPS | 0–4 | Union Berlin | 0–4 | 0–0 |
Feyenoord | 6–3 | Elfsborg | 5–0 | 1–3 |
Raków Częstochowa | 1–3 | Gent | 1–0 | 0–3 |
Sivasspor | 1–7 | København | 1–2 | 0–5 |
Santa Clara | 2–3 | Partizan | 2–1 | 0–2 |
Trabzonspor | 1–5 | Roma | 1–2 | 0–3 |
Hapoel Be'er Sheva | 1–3 | Anorthosis Famagusta | 0–0 | 1–3 |
Jablonec | 8–1 | Žilina | 5–1 | 3–0 |
Trekningen av gruppespillet ble avholdt 27. august 2021, kl. 13:30 (CEST).
Pl | Lag | K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering | LASK | MTA | HJK | ALA | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | LASK | 6 | 5 | 1 | 0 | 12 | 1 | +11 | 16 | Videre til åttendelsfinale | — | 1–1 | 3–0 | 2–0 | |
2 | Maccabi Tel Aviv | 6 | 3 | 2 | 1 | 14 | 4 | +10 | 11 | Videre til playoff | 0–1 | — | 3–0 | 4–1 | |
3 | HJK | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 15 | −10 | 6 | 0–2 | 0–5 | — | 1–0 | ||
4 | Alashkert | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 | 15 | −11 | 1 | 0–3 | 1–1 | 2–4 | — |
Pl | Lag | K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering | GNT | PAR | ANO | FLO | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gent | 6 | 4 | 1 | 1 | 6 | 2 | +4 | 13 | Videre til åttendelsfinale | — | 1–1 | 2–0 | 1–0 | |
2 | Partizan | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 4 | +2 | 8 | Videre til playoff | 0–1 | — | 1–1 | 2–0 | |
3 | Anorthosis Famagusta | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 9 | −3 | 6 | 1–0 | 0–2 | — | 2–2 | ||
4 | Flora | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 8 | −3 | 5 | 0–1 | 1–0 | 2–2 | — |
Pl | Lag | K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering | ROM | BOD | ZOR | CSS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Roma | 6 | 4 | 1 | 1 | 18 | 11 | +7 | 13 | Videre til åttendelsfinale | — | 2–2 | 4–0 | 5–1 | |
2 | Bodø/Glimt | 6 | 3 | 3 | 0 | 14 | 5 | +9 | 12 | Videre til playoff | 6–1 | — | 3–1 | 2–0 | |
3 | Zorja Luhansk | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 11 | −6 | 7 | 0–3 | 1–1 | — | 2–0 | ||
4 | CSKA Sofia | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 13 | −10 | 1 | 2–3 | 0–0 | 0–1 | — |
Pl | Lag | K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering | AZ | RAN | JAB | CLJ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | AZ | 6 | 4 | 2 | 0 | 8 | 3 | +5 | 14 | Videre til åttendelsfinale | — | 1–0 | 1–0 | 2–0 | |
2 | Randers | 6 | 1 | 4 | 1 | 9 | 9 | 0 | 7 | Videre til playoff | 2–2 | — | 2–2 | 2–1 | |
3 | Jablonec | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 8 | −2 | 6 | 1–1 | 2–2 | — | 1–0 | ||
4 | Cluj | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 7 | −3 | 4 | 0–1 | 1–1 | 2–0 | — |
Pl | Lag | K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering | FEY | SLA | UNI | MHA | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Feyenoord | 6 | 4 | 2 | 0 | 11 | 6 | +5 | 14 | Videre til åttendelsfinale | — | 2–1 | 3–1 | 2–1 | |
2 | Slavia Praha | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 7 | +1 | 8 | Videre til playoff | 2–2 | — | 3–1 | 1–0 | |
3 | Union Berlin | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 9 | −1 | 7 | 1–2 | 1–1 | — | 3–0 | ||
4 | Maccabi Haifa | 6 | 1 | 1 | 4 | 2 | 7 | −5 | 4 | 0–0 | 1–0 | 0–1 | — |
Pl | Lag | K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering | KØB | PAO | SLO | LIN | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | København | 6 | 5 | 0 | 1 | 15 | 5 | +10 | 15 | Videre til åttendelsfinale | — | 1–2 | 2–0 | 3–1 | |
2 | PAOK | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 4 | +4 | 11 | Videre til playoff | 1–2 | — | 1–1 | 2–0 | |
3 | Slovan Bratislava | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 7 | +1 | 8 | 1–3 | 0–0 | — | 2–0 | ||
4 | Lincoln | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 17 | −15 | 0 | 0–4 | 0–2 | 1–4 | — |
Pl | Lag | K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering | REN | VIT | TOT | MUR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rennes | 6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 7 | +6 | 14 | Videre til åttendelsfinale | — | 3–3 | 2–2 | 1–0 | |
2 | Vitesse | 6 | 3 | 1 | 2 | 12 | 9 | +3 | 10 | Videre til playoff | 1–2 | — | 1–0 | 3–1 | |
3 | Tottenham | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 11 | 0 | 7 | 0–3 | 3–2 | — | 5–1 | ||
4 | Mura | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 14 | −9 | 3 | 1–2 | 0–2 | 2–1 | — |
Pl | Lag | K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering | BAS | QAR | OMO | QAI | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Basel | 6 | 4 | 2 | 0 | 14 | 6 | +8 | 14 | Videre til åttendelsfinale | — | 3–0 | 3–1 | 4–2 | |
2 | Qarabağ | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 8 | +2 | 11 | Videre til playoff | 0–0 | — | 2–2 | 2–1 | |
3 | Omonia | 6 | 0 | 4 | 2 | 5 | 10 | −5 | 4 | 1–1 | 1–4 | — | 0–0 | ||
4 | Qajrat | 6 | 0 | 2 | 4 | 6 | 11 | −5 | 2 | 2–3 | 1–2 | 0–0 | — |
Trekningen av playoffen ble avholdt 13. desember 2021, kl. 14:00 (CET).
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Marseille | 6–1 | Qarabağ | 3–1 | 3–0 |
PSV Eindhoven | 2–1 | Maccabi Tel Aviv | 1–0 | 1–1 |
Fenerbahçe | 4–6 | Slavia Praha | 2–3 | 2–3 |
Midtjylland | 2–2 (3–5 e.str.) | PAOK | 1–0 | 1–2 (e.e.o.) |
Leicester | 7–2 | Randers | 4–1 | 3–1 |
Celtic | 1–5 | Bodø/Glimt | 1–3 | 0–2 |
Sparta Praha | 1–3 | Partizan | 0–1 | 1–2 |
Rapid Wien | 2–3 | Vitesse | 2–1 | 0–2 |
Trekningen av åttendelsfinalene ble avholdt 25. februar 2022, kl. 13:00 (CET).
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Marseille | 4–2 | Basel | 2–1 | 2–1 |
Leicester | 3–2 | Rennes | 2–0 | 1–2 |
PAOK | 3–1 | Gent | 1–0 | 2–1 |
Vitesse | 1–2 | Roma | 0–1 | 1–1 |
PSV Eindhoven | 8–4 | København | 4–4 | 4–0 |
Slavia Praha | 7–5 | LASK | 4–1 | 3–4 |
Bodø/Glimt | 4–3 | AZ Alkmaar | 2–1 | 2–2 (e.e.o.) |
Partizan | 3–8 | Feyenoord | 2–5 | 1–3 |
Trekningen av kvartfinalene ble avholdt 18. mars 2022, kl. 15:00 (CET).
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Bodø/Glimt | 2–5 | Roma | 2–1 | 0–4 |
Feyenoord | 6–4 | Slavia Praha | 3–3 | 3–1 |
Marseille | 3–1 | PAOK | 2–1 | 1–0 |
Leicester | 2–1 | PSV Eindhoven | 0–0 | 2–1 |
Trekningen av semifinalene ble avholdt 18. mars 2022, kl. 15:00 (CET).
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | 1. kamp | 2. kamp |
---|---|---|---|---|
Leicester | 1–2 | Roma | 1–1 | 0–1 |
Feyenoord | 3–2 | Marseille | 3–2 | 0–0 |
Finalen ble spilt 25. mai 2022.
25. mai 21:00 | ||||
Roma | 1–0 | Feyenoord | Arena Kombëtare, Tirana Tilskuere: 19 597 Dommer: István Kovács (Romania) | |
Zaniolo 32' | Rapport | |||
Statistikk ekskluderer kvalifiseringsrunder.
Rank | Spiller | Lag | Mål |
---|---|---|---|
1 | Cyriel Dessers | Feyenoord | 10 |
2 | Tammy Abraham | Roma | 9 |
3 | Luis Sinisterra | Feyenoord | 6 |
Ola Solbakken | Bodø/Glimt | ||
Yira Sor | Slavia Praha | ||
6 | Arthur Cabral | Basel | 5 |
Gaëtan Laborde | Rennes | ||
Amahl Pellegrino | Bodø/Glimt | ||
Nicolò Zaniolo | Roma |
Rank | Spiller | Lag | Målgivende |
---|---|---|---|
1 | Pep Biel | København | 4 |
Erik Botheim | Bodø/Glimt | ||
Eli Dasa | Vitesse | ||
Rick Karsdorp | Roma | ||
Luis Sinisterra | Feyenoord | ||
6 | 19 spillere | 3 |
UEFAs tekniske studiegruppe valgte følgende spillere som sesongens lag.
Pos. | Player | Team |
---|---|---|
K | Rui Patrício | Roma |
F | Lutsharel Geertruida | Feyenoord |
Chris Smalling | Roma | |
Gernot Trauner | Feyenoord | |
Tyrell Malacia | Feyenoord | |
MB | Lorenzo Pellegrini | Roma |
Dimitri Payet | Marseille | |
Kiernan Dewsbury-Hall | Leicester | |
Luis Sinisterra | Feyenoord | |
A | Cyriel Dessers | Feyenoord |
Tammy Abraham | Roma |
This article uses material from the Wikipedia Norsk (Bokmål) article UEFA Europa Conference League 2021–2022, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply (view authors). Innholdet er tilgjengelig under CC BY-SA 4.0 hvis ikke annet er angitt. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
®Wikipedia is a registered trademark of the Wiki Foundation, Inc. Wiki Norsk (Bokmål) (DUHOCTRUNGQUOC.VN) is an independent company and has no affiliation with Wiki Foundation.