Игри на волята: България е българска версия на колумбийското шоу Desafío.
Българската версия започва през есента на 2019 г. Водещ на първия сезон е Александра Сърчаджиева, а на останалите – Ралица Паскалева и Димо Алексиев.
Игри на волята: България | |
Жанр | приключенско риалити |
---|---|
Водещ(и) | Александра Сърчаджиева (1) Ралица Паскалева (2 –) Димо Алексиев (2 –) |
Страна | България |
Език | български |
Сезони | 5 |
Епизоди | 341 |
Продукция | |
Изпълнителен продуцент | Old School Productions (1 – 3) Two by Two (4 –) |
Продуцент(и) | Нова бродкастинг груп |
Времетраене | 60 – 180 мин |
Разпространение | |
ТВ канал | Нова ТВ |
Картина | HD 16:9 |
Излъчване | 6 септември 2019 г. – |
Външни препратки | |
Официален уебсайт |
Сезон | ТВ канал | Година | Епизоди | Старт | Финал | Победител | Награда | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Нова ТВ | 2019 | 66 | 6 септември | 6 декември | Добрин Николов | 200 000 лв. | |
2 | 2020 | 6 септември | 4 декември | Милен Цветков | 100 000 лв. | |||
3 | 2021 | 67 | 4 септември | 3 декември | Андрей Гридин | |||
4 | 2022 | 63 | 3 септември | 29 ноември | Алекса Ерски | |||
5 | 2023 | 79 | 2 септември | 1 декември | Иван Рълев |
Три или повече отбора се състезават в различни състезания за по-добри условия за живот, но само един извоюва привилегията да живее в лукс. Вторият работи за поминъка си, като сформира рибарска бригада (стопанство в останалите сезони), а третият е изоставен на безлюден плаж (дивата река в останалите сезони), където оцелява като след корабокрушение – без подслон и храна. Ежедневието на участниците е непрекъснато състезание с времето и обстоятелствата, но в крайна сметка всеки получава това, което заслужава. В трети сезон е добавена нова локация – Плажът на Отшелника. Там един човек оцелява и на края на седмицата се състезава с човека, който е получил най-много гласове на племенния съвет и е бил победен след елиминационната битка. Никой не подозира за съществуването на Плажът на Отшелника. В четвъртия сезон е добавен и четвърти отбор – Резерви. Те се борят за влизане в основните три племена, като при всяка битка един влиза в племето, което последно е изгонило участник.
Участник | Елиминиран/a от | Племе | Краен резултат | |
---|---|---|---|---|
Анита Аризанова 35, София | Амелия-Мира Маркова | Прабългари | Елиминирана първа | |
Гичка Пътникова 25, Петрич | Прабългари | Елиминирана втора | ||
Илиян Миланов 27, Тополовград | Роберта Стойнева | Траки | Елиминиран трети | |
Йоана Емилова 20, Монтана | Славяни | Напуснала доброволно | ||
Георги Иванов 28, Ямбол | Атанас Бръндев | Прабългари | Елиминиран четвърти | |
Бояна Генова 27, Бургас | Славяни | Елиминирана пета | ||
Прабългарите се разпадат, остават само Славяни и Траки | ||||
Марешка Глущук 23, Варна | Амелия-Мира Маркова | Славяни | Елиминирана шеста | |
Атанас Бръндев 29, Благоевград | Траки | Напуснал заради нараняване | ||
Амелия-Мира Маркова 27, София | Томас Нацидис | Славяни | Елиминирана седма | |
Георгиос Сърбинов 32, Кавала | Славяни | Напуснал заради нараняване | ||
Александър Кирилов 32, Петрич | Юлиян Златев | Траки | Славяни | Елиминиран осми |
Стоян Вълчев 23, Несебър | Прабългари | Славяни | Елиминиран девети | |
Роберта Стойнева 23, Радомир | Томас Нацидис | Прабългари | Славяни | Елиминирана десета |
Март Лачев 25, София | Анна-Мария Крайчева и Венцислава Панева | Славяни | Елиминиран единадесети | |
Елена и Стефания Иванови 32, София | Веселин Панчев | Траки | Елиминирани дванадесети | |
Индивидуална фаза | ||||
Томас Нацидис 25, Берлин | Венцислава Панева | Славяни | Елиминиран в предизвикателство, тринадесети | |
Венцислава Панева 34, Варна | Юлиян Златев | Прабългари | Траки | Елиминирана в предизвикателство, четиринадесета |
Радостина Бохорова 39, Благоевград | Анна-Мария Крайчева | Траки | Славяни | Елиминирана в предизвикателство, петнадесета |
Пламен Младенов 31, София | Веселин Панчев | Прабългари | Траки | Елиминиран в предизвикателство, шестнадесети |
Анна-Мария Крайчева 27, София | Веселин Панчев, Добрин Николов и Юлиян Златев | Траки | Славяни | Елиминирана в предизвикателство, седемнадесета |
Веселин Панчев 32, Разград | Славяни | Трето място | ||
Юлиян Златев 30, Плевен | Прабългари | Траки | Второ място | |
Добрин Николов 27, Карнобат | Траки | Победител |
Участник | Елиминиран/a от | Племе | Краен резултат | |
---|---|---|---|---|
Пламен Диков 21, София | Ловци | Напуснал доброволно | ||
Елена Василева 20, Ботевград | Николай Лазаринов | Жътвари | Елиминирана първа | |
Ева Карамфилова 24, Варна | Ивайло Тодоров | Ловци | Елиминирана втора | |
Мая Тановска 30, София | Рибари | Напуснала поради здравословни причини | ||
Иван Драганов 38, София | Рибари | Напуснал поради здравословни причини | ||
Димитър Банчев 33, Пловдив | Любомир Костов | Жътвари | Елиминиран трети | |
Ивайло Тодоров 25, Пловдив | Джералдин Тодорова | Рибари | Елиминиран четвърти | |
Христа Аспарухова 35, Плевен | Симона Станиславова | Рибари | Елиминирана пета | |
Сюзън Георгиева 20, София | Владислав Стоименов | Жътвари | Елиминирана шеста | |
Станимира Неделчева 25, Бургас | Александър Димитров | Рибари | Елиминирана седма | |
Ловците се разпадат, остават само Жътвари и Рибари | ||||
Александър Димитров 32, Варна | Екатерина Лазарова | Рибари | Елиминиран осми | |
Ивана Дилова 22, София | Жътвари | Напуснала поради здравословни причини | ||
Симона Станиславова 28, Ловеч | Ваня Запрянова | Ловци | Жътвари | Елиминирана девета |
Владислав Стоименов 31, Кюстендил | Тодор Желязков | Жътвари | Елиминиран десети | |
Николай Стефанов 25, София | Екатерина Лазарова | Рибари | Елиминиран единадесети | |
Любомир Костов 29, Петрич | Николай Лазаринов | Жътвари | Елиминиран дванадесети след загуба в капитанска битка | |
Чудомир Григоров 31, Пловдив | Тодор Желязков | Рибари | Елиминиран тринадесети | |
Индивидуална фаза | ||||
Тодор Желязков 33, Бургас | Екатерина и Йоанна Лазарови | Ловци | Жътвари | Елиминиран в предизвикателство, четиринадесети |
Екатерина Лазарова 29, София | Рибари | Елиминирана в предизвикателство, петнадесета | ||
Джералдин Тодорова 18, Оксфорд | Ваня Запрянова, Вайс Сайфи и Йоанна Лазарова | Жътвари | Елиминирана в предизвикателство, шестнадесета | |
Николай Лазаринов 23, Пловдив | Ловци | Рибари | Елиминиран в предизвикателство, седемнадесети | |
Йоанна Лазарова 22, София | Борислав Лазаров | Ловци | Рибари | Елиминирана в предизвикателство, осемнадесета |
Вайс Сайфи 28, Пазарджик | Жътвари | Елиминиран в предизвикателство, деветнадесети | ||
Ваня Запрянова 27, Карнобат | Ловци | Жътвари | Трето място | |
Борислав Лазаров 27, София | Ловци | Рибари | Второ място | |
Милен Цветков 31, Мездра | Ловци | Рибари | Победител |
Участник | Елиминиран/a от | Племе | Краен резултат | |
---|---|---|---|---|
Иван Булкин 26, Пловдив | Симеон Станкович | — | Елиминиран в предизвикателство | |
Златозар Атанасов 31, Пловдив | — | Елиминиран в предизвикателство | ||
Елия Мицова 28, Кюстендил | Мани Ву Нанг Тъ и Симеон Станкович | Бойци | Елиминирана първа | |
Станислава Петрова 24, Бургас | Бойци | Напуснала заради нараняване | ||
Виктория Петрова 35, Русе | Стоян Димитров и Симеон Станкович | Приключенци | Елиминирана втора | |
Георги Братоев 33, София | Жълти(1) | Напуснал поради здравословни причини | ||
Александър Цеков 36, София | Жълти | Напуснал доброволно | ||
Габриела Димитрова 21, Варна | Семира Ал Сарай и Мартин Монев | Жълти | Елиминирана трета | |
Соня Милева 43, София | Мани Ву Нанг Тъ, Елизабет Василева и Елена Боянова | Бойци | Елиминирана четвърта след загуба в битка за спасение | |
Елена Боянова 27, Пловдив | Елизабет Василева и Мартин Монев | Жълти | Елиминирана пета | |
Семира Ал Сарай 24, София | Мани Ву Нанг Тъ, Калоян Проданов и Стратимир Георгиев | Приключенци | Елиминирана шеста след загуба в битка за спасение | |
Верислав Туджаров 32, София | Приключенци | Напуснал поради здравословни причини | ||
Калоян Проданов 32, Добрич | Стратимир Георгиев и Мартин Монев | Бойци | Елиминиран седми | |
Мартин Монев 32, Стара Загора | Паулина Горанов и Елизабет Василева | Бойци | Елиминиран осми | |
Жълтите се разпадат, остават само Бойци и Приключенци | ||||
Стоян Димитров 51, Ботевград | Мани Ву Нанг Тъ | Бойци | Елиминиран девети | |
Красима Кирова 21, Варна | Кремена Русева | Жълти | Бойци | Елиминирана десета |
Кремена Русева 40, Хасково | Милена Мирева | Бойци | Елиминирана единадесета | |
Валентин Мичев 24, Пловдив | Неделчо Богданов, Мани Ву Нанг Тъ и Паулина Горанов | Приключенци | Елиминиран дванадесети след загуба в битка за спасение | |
Мани Ву Нанг Тъ 34, Бургас | Паулина Горанов | Бойци | Приключенци | Елиминирана тринадесета |
Бойци | ||||
Милена Мирева 25, София | Симеон Станкович | Приключенци | Бойци | Елиминирана четиринадесета след загуба в капитанска битка |
Димитър Морунов 32, Самоков | Андрей Гридин | Бойци | Елиминиран петнадесети | |
Индивидуална фаза | ||||
Георги Рабухчиев 24, Стара Загора | Неделчо Богданов | Приключенци | Елиминиран в предизвикателство, шестнадесети | |
Борис Налбантов 27, София | Паулина Горанов | Жълти | Приключенци | Елиминиран в предизвикателство, седемнадесети |
Елизабет Василева 21, София | Стратимир Георгиев | Жълти | Бойци | Елиминирана в предизвикателство, осемнадесета |
Неделчо Богданов 38, Несебър | Андрей Гридин, Симеон Станкович и Паулина Горанов | Бойци | Елиминиран в предизвикателство, деветнадесети | |
Стратимир Георгиев 28, Варна | Приключенци | Елиминиран в предизвикателство, двадесети | ||
Паулина Горанов 24, Полша | Приключенци | Трето място | ||
Симеон Станкович 25, София | Жълти | Приключенци | Второ място | |
Андрей Гридин 33, Казахстан | Жълти | Бойци | Победител |
Участник | Елиминиран/a от | Племе | Краен резултат | ||
---|---|---|---|---|---|
Илина Георгиева 30, Велико Търново | Виктория Григорова | Безстрашни | Елиминирана първа | ||
Иван Мирчев 29, Благоевград | Резерви | Елиминиран втори след гласуване на племенен съвет | |||
Димитър Куков 32, София | Генчо Генчев | Непобедими | Елиминиран трети | ||
Иван Гайтанов 20, Бургас | Резерви | Елиминиран четвърти след гласуване на племенен съвет | |||
Велислава Ангелова 29, Панагюрище | Георги Янев | Супергерои | Елиминирана пета | ||
Елина Пашаланова 30, Сливен | Алекса Ерски | Резерви | Елиминирана шеста | ||
Аспарух Тотев 23, София | Филип Атанасов | Непобедими | Елиминиран седми заради нараняване | ||
Веселина Ефремова 42, София | Мирослава Профирова, Филип Атанасов и Николай Чакалов | Резерви | Непобедими | Елиминирана осма след загуба в битка за спасение | |
Николай Чакалов 26, Славяново | Филип Атанасов | Резерви | Безстрашни | Елиминиран девети | |
Валери Григоров 23, София | Алекса Ерски и Зорница Стоилова | Безстрашни | Елиминиран десети след загуба в капитанска битка | ||
Звезделина Георгиева 30, Варна | Генчо Генчев | Непобедими | Елиминирана единадесета | ||
Касим Касимов 21, Русе | Супергерои | Елиминиран дванадесети | |||
Илиян Цветков 20, Бургас | Георги Янев, Цветан Петров и Генчо Генчев | Супергерои | Елиминиран тринадесети след загуба в битка за спасение | ||
Цветан Петров 34, София | Георги Янев и Генчо Генчев | Супергерои | Елиминиран четиринадесети | ||
Супергероите се разпадат, остават само Безстрашни и Непобедими | |||||
Елица Янкова 27, Варна | Ралица Кашинова | Непобедими | Елиминирана петнадесета след загуба в капитанска битка | ||
Михаела Тодорова 26, София | Георги Янев | Безстрашни | Елиминирана шестнадесета | ||
Александра Фейгин 19, Йерусалим | Мануела Тонева – Мани | Супергерои | Непобедими | Елиминирана седемнадесета | |
Мирела Илиева 21, Варна | Алекса Ерски | Безстрашни | Елиминирана осемнадесета след загуба в капитанска битка | ||
Димитър Лефтеров 28, Велико Търново | Георги Петков – Гого | Безстрашни | Елиминиран деветнадесети | ||
Генчо Генчев 33, Харманли | Евгения Джаферович | Непобедими | Елиминиран двадесети след загуба в капитанска битка | ||
Зорница Стоилова 21, София | Алекса Ерски | Резерви | Непобедими | Елиминирана двадесет и първа | |
Индивидуална фаза | |||||
Мирослава Профирова 35, Златоград | Георги Янев и Ралица Кашинова | Непобедими | Елиминирана в предизвикателство, двадесет и втора | ||
Мануела Тонева – Мани 25, Карлово | Супергерои | Безстрашни | Елиминирана в предизвикателство, двадесет и трета | ||
Евгения Джаферович 32, София | Безстрашни | Елиминирана в предизвикателство, двадесет и четвърта | |||
Ралица Кашинова 29, Самоков | Виктория Григорова | Безстрашни | Елиминирана в предизвикателство, двадесет и пета | ||
Виктория Григорова 32, София | Алекса Ерски, Филип Атанасов и Георги Янев | Резерви | Супергерои | Непобедими | Елиминирана в предизвикателство, двадесет и шеста |
Георги Петков – Гого 25, Сливен | Супергерои | Безстрашни | Елиминиран в предизвикателство, двадесет и седми | ||
Георги Янев 21, София | Непобедими | Трето място | |||
Филип Атанасов 29, София | Резерви | Безстрашни | Второ място | ||
Алекса Ерски 25, Белград | Резерви | Супергерои | Непобедими | Победител |
В петия сезон на предаването участват 33 души:
Участник | Елиминиран/a от | Племе | Краен резултат | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Трифон Симеонов – Туньо 33, Пазарджик | Момчил Василев | Старейшини | Елиминиран първи | |||
Веселина Маринова 29, Русе | Изгубени | Елиминирана втора след гласуване на племенен съвет | ||||
Радосвета Симеонова 29, Добрич | Виктория Йорданова | Амазонки | Елиминирана трета | |||
Валентин Петров 48, Хасково | Старейшини | Изгубени | Елиминиран четвърти след гласуване на племенен съвет | |||
Васил Василев 31, София | Цвети Станева | Изгубени | Старейшини | Елиминиран пети поради здравословен проблем | ||
Николай Рълев 19, Симитли | Изгубени | Напуснал поради здравословни причини | ||||
Николай Костадинов 32, София | Гладиатори | Напуснал поради здравословни причини | ||||
Елена Петрова 20, Хасково | Изгубени | Елиминирана шеста след гласуване на племенен съвет | ||||
Моника Николаева 35, Враца | Старейшини | Елиминирана седма заради нараняване | ||||
Виктория Йорданова 27, Варна | Момчил Василев и Теодора Маринова | Амазонки | Старейшини | Изгубени | Старейшини | Елиминирана осма |
Цветелин Гешов 25, София | Гладиатори | Амазонки | Изгубени | Елиминиран девети след гласуване на племенен съвет | ||
Даниел Димов 34, Стратфорд | Денислава Велкова | Гладиатори | Елиминиран десети | |||
Албена Ситнилска 41, София | Амазонки | Елиминирана единадесета заради нарушаване на правилата | ||||
Румен Радев 26, Сливен | Благомир Мастагарков и Крум Апостолов | Изгубени | Амазонки | Елиминиран дванадесети след наказателна елиминационна битка | ||
Ива Георгиева 20, Варна | Амазонки | Изгубени | Елиминирана тринадесета след гласуване на племенен съвет | |||
Пеньо Гатевски – Гатьо 41, Пловдив | Благомир Мастагарков | Гладиатори | Амазонки | Елиминиран четиринадесети | ||
Амазонките се разпадат, остават само Гладиатори и Старейшини | ||||||
Никол Дунев 24, София | Виолета Стайкова | Изгубени | Елиминирана петнадесета | |||
Теодора Мудева 22, Бургас | Цвети Станева | Амазонки | Гладиатори | Елиминирана шестнадесета | ||
Цвети Станева 22, София | Виолета Стайкова | Амазонки | Гладиатори | Изгубени | Гладиатори | Елиминирана седемнадесета |
Радостин Кръстев 22, Сандански | Благомир Мастагарков | Гладиатори | Изгубени | Гладиатори | Елиминиран осемнадесети след загуба в капитанска битка | |
Калоян Митов 22, София | Красимир Дунев | Гладиатори | Елиминиран деветнадесети | |||
Крум Апостолов 25, Куклен | Гладиатори | Елиминиран двадесети | ||||
Теодора Маринова 29, Русе | Момчил Василев | Амазонки | Гладиатори | Елиминирана двадесет и първа след загуба в капитанска битка | ||
Мария Оряшкова 34, Челопеч | Мартин Николов – Елвиса | Амазонки | Старейшини | Елиминирана двадесет и втора | ||
Виктория Пенелова 21, София | Михаил Кръстев | Старейшини | Елиминирана двадесет и трета | |||
Индивидуална фаза | ||||||
Михаил Кръстев 20, Сандански | Иван Рълев и Благомир Мастагарков | Изгубени | Гладиатори | Амазонки | Старейшини | Елиминиран в предизвикателство, двадесет и четвърти |
Виолета Стайкова 47, София | Мартин Николов – Елвиса | Старейшини | Изгубени | Гладиатори | Елиминирана в предизвикателство, двадесет и пета | |
Денислава Велкова 24, София | Изгубени | Старейшини | Елиминирана в предизвикателство, двадесет и шеста | |||
Благомир Мастагарков 31, Пловдив | Момчил Василев, Иван Рълев и Мартин Николов – Елвиса | Старейшини | Гладиатори | Елиминиран в предизвикателство, двадесет и седми | ||
Красимир Дунев 50, Пловдив | Старейшини | Елиминиран в предизвикателство, двадесет и осми | ||||
Мартин Николов – Елвиса 38, София | Старейшини | Изгубени | Старейшини | Гладиатори | Трето място | |
Момчил Василев 25, София | Старейшини | Амазонки | Старейшини | Второ място | ||
Иван Рълев 25, Симитли | Гладиатори | Победител |
This article uses material from the Wikipedia Български article Игри на волята, which is released under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 license ("CC BY-SA 3.0"); additional terms may apply (view authors). Съдържанието е достъпно под условията на лиценза CC BY-SA 4.0, освен ако не е посочено друго. Images, videos and audio are available under their respective licenses.
®Wikipedia is a registered trademark of the Wiki Foundation, Inc. Wiki Български (DUHOCTRUNGQUOC.VN) is an independent company and has no affiliation with Wiki Foundation.